Trammipargis soovis eile tööd 626 inimest

20. mai 2009, 11:47

Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise
trammipargis eile korraldatud tööbörsil esitas töölevõtuavalduse 626 inimest,
kokku oli kohale tulnud tuhatkond sotsiaalsest töökohast huvitatud inimest.

"Eile kohale tulnud huviliste suur hulk näitas kõnekalt, millisesse olukorda on praeguseks jõutud, kui nii massiliselt ollakse valmis kõige lihtsamaks ja vähetasustatud tööks. Loodan, et peaminister nägi vähemalt teleuudiste vahendusel, millises raskes olukorras on suur hulk inimesi ja teeb sellest nii lisaeelarve kui koalitsioonikõneluste läbirääkimistel konstruktiivseid järeldusi," ütles linnapea Edgar Savisaar.

Linnavalitsuse teatel on sotsiaalsete töökohtade loomine Tallinna abipaketi üheks olulisemaks meetmeks. "Pärast meie üritust tuli eile teade, et meie eeskujul on sotsiaalseid töökohti hakanud looma ka Tartu linn. Kahjuks on riigivalitsus endiselt seisukohal, et sotsiaalsete töökohtade loomine pole mõttekas," lisas Savisaar.

Juunist saavad tööd ühissõidukite koristajad, trammiteede ja lõpp-peatuste puhastajad, septembrist saavad reisisaatjana tööd 900 inimest. Reisisaatjate ülesandeks on abistada ühistransporti sisenemisel ja väljumisel nii liikumisraskustega inimesi kui ka lastevankritega noori emasid, samuti piletite müümine ja kontrollimine.

Neist saab trammi- ja trollibussikoondises (TTTK) tööd ühtekokku 400 inimest, abipaketi raames loodavatele sotsiaalsetele töökohtadele värvatavad 40 koristajat alustavad tööd juba 1. juunist, 360 reisisaatjat saavad TTTKs tööd alates 1. septembrist. Reedel kell 14-16 toimub samalaadne tööbörs Kadaka teel Tallinna Autobussikoondises.

Lisaks sotsiaalsetele töökohtadele on Tallinn alates 2002. aastast rakendanud töötuid linna hädaabitöödel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2009, 15:09
Otsi:

Ava täpsem otsing