Tallinn annab ühistranspordis töökohtade loomiseks 30 miljonit

26. august 2009, 15:09

Tallinna linnavalitsus kulutab 30
miljonit krooni, et luua autobussikoondises ning trammi- ja
trollibussikoondises tänavu ligi tuhat uut töökohta.

Töökohad luuakse kahes etapis: esimesed kuni sada töötut võeti tööle juunist ning ülejäänud ligi 900 inimest septembrist. Autobussikoondises saab tööd 540 ning trammi- ja trollibussikoondises 360 linlast, teatas linnavalitsus. Inimesi rakendatakse ühissõidukite sisekoristusel, trammiteede puhastamisel, piletimüüjate ja -kontrollijatena.

Töötud peavad olema Tallinna elanikud ning registreeritud töötukassas. Töötutele makstakse miinimumpalka 4350 krooni kuus ja nendega sõlmitakse töölepingud tähtajaga kuni aasta lõpuni. Tegevuse elluviimiseks on planeeritud 2009. aastal ligi 30 miljonit krooni.

Sotsiaalsed töökohad on linna finantseeritavad ajutised töökohad, mis on loodud töötutele perioodiks, kui registreeritud töötus Tallinnas on üle 5%. Praegu on töötuse määr üle 10%. Sotsiaalseid töökohti luuakse linna eri valdkondades: ühistransport, liikluse reguleerimine ülekäiguradadel, tänavate, kõnniteede ja haljasalade heakord, laste mänguväljakute hooldus, sotsiaalhoolekanne jms.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul kinnitusel on uute sotsiaalsete töökohtade loomine plaanipärane tegevus, mis tuleneb kevadel vastu võetud Tallinna abipaketist. "Need esimesed tuhat töökohta on alles algus, sest eesmärgiks on luua tuhandeid uusi töökohti, kuna töötuse vähendamine on linna olulisemaid prioriteete," rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2009, 15:09
Otsi:

Ava täpsem otsing