Milder saab 10sendised võlakirjad aktsiateks muuta

Annika Matson 18. juuni 2009, 15:39

Baltika aktsionärid andsid tänasel
koosolekul ligi 30le ettevõtte tippjuhile loa vahetusvõlakirjade emisiooniks,
nüüd saavad võtmetöötajad eesotsas Meelis Milderiga osta võlakirju hinnaga 10
senti tükk ning need 3 aasta pärast aktsiateks vahetada, sel juhul tuleb veel
11,9 krooni juurde maksta.

Täna kaubeldi Baltika aktsiaga Tallinna börsil tasemel 8,76 krooni.

Baltika emiteeritavad G-võlakirjad on sisuliselt optsioonid, kirjutas Äripäeva analüütik Tõnis Oja eilses lehes. Ettevõtte juhid saavad märkida võlakirju hinnaga 10 senti võlakiri, mis moodustab ühe protsendi Baltika aktsia praegusest turuhinnast. Kolme aasta pärast on juhtidel võimalik vahetada võlakirjad aktsiate vastu hinnaga 12 krooni tükk. Tehingu kasumlikuks muutumiseks peaks Baltika aktsia hind kerkima kolme aasta jooksul kokku 32 protsenti.

Kui tehing osutub 3 aasta pärast ebasoodsaks ja juhid otsustavad mitte juurde maksta 11,90 krooni aktsia kohta, siis maksab Baltika ettevõtte juhtidele ka tagasi selle 10 senti võlakirja kohta, mis täna sisse maksti. Seega ei riski Baltika juhid võlakirju ostes mitte millegagi.

Nimetatud juhatuse motiveerimisprogrammi kohta märkis Milder täna koosolekul, et aktsionärid ja juhtkond võidavad sellest ühtmoodi. Baltika kontserni juhtkond vajab täiendavat motiveerimist tänases keerulises majanduskeskkonnas ja oluline on ka asjaolu, et kaks eelmist (E ja F) võlakirjade emissiooni nurjusid. Vahetusvõlakirju pakutakse Baltika soodustuste programmi raames Baltika kontserni kuuluvate äriühingute juhtivtöötajatele, keda on kokku umbes 30 inimest. 60% neist võlakirjadest saab tippjuhtkond ja ülejäänu jaotatakse ettevõtte võtmeisikute vahel ära. Täpse jagamise otsustab nõukogu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. June 2009, 17:27
Otsi:

Ava täpsem otsing