Ligi: Padar on minust mõnusam inimene

19. juuni 2009, 13:12

Rahandusminister Jürgen Ligi leiab, et
temal ja Ivari Padaril on mõlemal halbade aegade rahandusministri märk välja
teenitud, vaatamata sellele on kaks ministrit siiski erinevad inimesed.

Millisesse seisukorda Padar ministeeriumi jättis ja projektid? "Minu arvates üsna endisesse. Aga igal ministril on oma tugevused ja eelistused, järeltulijal kõlbab neid arvustada vaid selge vajaduse korral," vastas Ligi Äripäeva online-intervjuus lugejate küsimusele.

„Meil mõlemal on halbade aegade rahandusministri märk välja teenitud. Poliitikas heidab see varju, kuid Teie küsitud hirmust pole mul, häbi tunnistada, olnud jälgegi. Kartus on hoopis selles, et ma ei saa oma tahet praeguses poliitilises olukorras realiseerida," vastas Ligi küsimusele, kas Padar oli halb minister või olid lihtsalt ajad halvad ning kas ta kardab, et võib saada n-ö kehva rahandusministri märgi külge.

„Ivari on minust mõnusam inimene, millele mul on vastu panna professionaalsus. Sellest on abi iga päev, kuni tollele esimesele erinevusele vaatamata ametit antakse,“ vastas minister küsimusele, kas ta saab sellel ametipostil paremini hakkama kui Ivari Padar.

„Need inimesed, kellest rohkem lugu pean, on arvanud pigem vastupidi, ning tõsiasi, et keerulise ameti vastu võtsin, annab vastuseks lisavihje,“ kommenteeris Ligi lugeja kahtlust, et Ligi on liiga järsk inimene ega sobi seetõttu ministriks.

Lugejad tundsid ka huvi, mis võiks olla põhimõttelisim erinevus Jürgen Ligi ja Ivari Padari seisukohtades, mis Eesti maksusüsteemi puudutavad.

„Me ei saanud Ivari seisukohti kunagi teada, sest need kadusid tema partei propagandamürasse. Mina teda sotsiaaldemokraadiks ei pea ning maksud ei ole olnud ka tema lemmikteema. Sotside ametlik seisukoht oli tõsta tulumaksu. Minu oma on hoida konkurentsivõimelist maksukeskkonda ja maksude tõstmisest hoiduda. Tõsi, kriisis ei ole jätkunud selleks jõudu, kuid tulumaksu tõstmine on majandusele ohtlikest kõige ohtlikum valik,“ rääkis Ligi.

Ligi kummutas ka kahtluse, nagu oleks teda sunnitud rahandusministri kohta vastu võtma. „Keegi ei saaks mind sundida. Aga isiklikult oli tegu siiski ohverdusega. Ma ei läinud õnne peale, vaid tegutsema. Ei näinud võimalust alla anda, kui kiiresti lahendust vajavat on palju,“ ütles poliitik.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2009, 13:18
Otsi:

Ava täpsem otsing