Salvest: selle aasta käibekasv tuleb väiksem

25. juuni 2009, 19:46

Salvest ASi omanik ja nõukogu
esimees Veljo Ipits arvas, et sellel aastal tuleb Salvestil oluliselt väiksem
käibekasv kui varasematel aastatel, kuid sellegipoolest käive kasvab.

"Meie kukkumine muutunud majandusoludes pole olnud kolossaalne," ütles Ipits. Tema hinnangul oli Salvestil kukkumiseks aasta lõikes ligi 10%, hoolimata sellest, et inimesed on hakanud oluliselt vähem raiskama. Ipitsa meelest säästavad inimesed rohkem, kulutusi vähendatakse ja tarbitakse kõik toiduained ära.

"Oleme sisse viinud muutusi sortimendis, sest kallim kaup kallimast toorainest ei lähe enam nii hästi," rääkis Ipits ja lisas, et inimesed eelistavad praegu soodsamaid tooteid.

Otseselt hindasid plaanis pole langetada, kuid suured poeketid kauplevad suuri hinnasoodustusi kampaaniate raames välja ja need võivad ulatuda isegi 50%-ni, märkis Salvesti omanik.

"Viime oma toodangut ka Lätti, Leetu, Saksamaale, Soome, Iirimaale." Tema sõnul esinevad Eesti lõunanaabrite juures esinevad samad tarbimistendentsid, mis Eestiski ja eelistatakse odavamaid tooteid.

Valmistoitude tootja AS Salvest kasvatas 2008. aastal käivet 7,6% 182,6 miljoni kroonini, teenides selle juures ligi 19,4 miljonit krooni kasumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. June 2009, 19:46
Otsi:

Ava täpsem otsing