Väikeettevõtja valitsusele: ära uputa saatusekaaslast!

1706-aripaev 27. juuli 2009, 12:44

Väikeettevõtja Raivo Orgusaar soovitab valitsusel soos parvetamise ja naaberparvede omakasupüüdliku tükeldamise asemel rajada riigile kindel vundament.

Järgneb Raivo Orgusaare 3. soovitus valitsusele.

Pole näha, et vaikselt sohu uppuvale riigile vundamenti rajataks. Soovitaks Toompeal istuvatel saadikutel teha mõnel ilusal suvepäeval väljasõidu Eestimaa kaunitesse rabadesse, veendumaks, kuidas seal toimivad loodusseadused.

Need loodusseadused erinevad tegelikult majanduse jätkusuutlikkuse reeglitest üsna pisut. Kui niigi vähestest puuokstest tehtud parvel püsimiseks kõrval parvetavalt saadikult mõned puuoksad ärandada ja need oma parve külge siduda, parandades sellega oma võimalusi, ei jää oksi kaotanud parv kahjuks enam veepinnale.

Paraku teeb valitsus just sedasama lollust, võttes endal puuduolevad oksakesed ära omaenda rahva käest. Ka ei piisa oksakeste laenamisest, sest raba aasta-kahega iseenesest ära ei kuiva ja siis tuleb laenatud oksakesed ja veel mõned enda või naaberparve raod intressiks anda. Seetõttu muutuvad viletsad rabaparved veelgi ujumisvõimetumaks.

Lahenduseks pole seega ka väheste puuokste õiglane ümberjaotamine, vaid võime neid kas juurde tekitada või millegi uudse ning kindlamaga asendada.

Mõistlikum oleks vaevu veepinnal püsivatelt parvedelt kas kindlama pinnasega kohas maha astuda või neile "vundament" alla ehitada. Kuna paljudel Eesti riigi kodanikel pole praeguselt rabaparvelt kusagile astuda, peaks eelistama siiski teist võimalust ehk riikliku vundamendi ehitamist.

Riigi vundamendiks on kogu maailmas ja seega ka Eesti riigis tugev majandus, mida valitsus praegu maksude tõstmisega mõtlematult õõnestab.

Vaadates kasvõi ettevõtluse alustamise piiranguid ja paindumatud reegleid ärisuunitluse kiireks muutmiseks tulusama vastu, soodustavad need parimal juhul altkäemaksu pakkumist järelvalveorganitele ja halvimal juhul oma äri põhja laskmist ning kolimist potentsiaalse tööandja staatusest töötute nimekirja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. January 2011, 10:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing