Väikeettevõtja valitsusele: koonda valitsusaparaati 50%

1706-aripaev 27. juuli 2009, 11:00

Väikeettevõtja Raivo Orgusaar soovitab
kriisi murdmiseks astuda valitsusel kaheksa radikaalset sammu. Sellest
soovitusest alustab Äripäev nende avaldamist.

"Kuna elu ei ole tegelikkuses selline, nagu Toompealt paistab, juhin Eesti Vabariigi kodanikuna riigi käekäigu ja kõigi Eesti kodanike huvides valitsuse tähelepanu sellele, et kui me soovime, et riigikassa täituks korralikumalt, rahvas oleks rahul ning valitsus püsiks vankumatult, peaks järgima vaid kaheksat järgnevat nõuannet," selgitas Orgusaar.

Järgneb Raivo Orgusaare 1. soovitus.

Koondamine algab valitsusaparaadist. Alustades riigikogu 50% koondamisest, kuid IT-ajastul ja otsedemokraatia rakendusel on ka seda vähe, tuleb valitsusaparaati ennast ohtramalt koondada, sest rahva suhtarvuga võrreldes on meil Soomest täpselt poole rohkem saadikuid. Kas me oleme aga Soomest samal määral rikkamad?

Koondamine peab kaasama ka kõiki teisi valitsus- ja riigiasutusi ning selle pearõhk on vähendada just juhtivtöötajate ja nn asejuhtide arvu kuni nende täieliku kaotamiseni. Kaduma peaksid palju vaba aega omavad pressiesindajad igast riigiasutusest ja teised tulutud, vaid töökoha loomise ajendil riigipalgal parasiteerivad igavlejad. Samas ei soovita ma häid juhiabisid just koondada, vaid alandada nende ametikohustusi ja panna nende õlule kohustus, saada abiks just ja vaid sel hetkel, kui tõeline juht on kas puhkusel, lähetuses või mujal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. July 2009, 14:36
Otsi:

Ava täpsem otsing