TeliaSonera: Eesti nigel finantsseis pole pakkumise põhjus

24. august 2009, 12:37

TeliaSonera juht Lars Nyberg kummutas
tänasel pressikonverentsil kahtluse, justkui oleks Eesti Telekomi
ülevõtmispakkumine ajendatud madalast aktsiahinnast ja Eesti riigi
rahavajadusest.

"Me ei oodanud," vastas Nyberg kiirelt, katkestades küsimust, kas TeliaSonera ootas ülevõtmispakkumise tegemiseks neile soodsat aega, kus aktsia hind on all ja riigi rahahäda suur. Kui Eesti riik osalusest loobuks, saaks ta selle eest üle kolme miljardi krooni.

Täna Tallinnas pressikonverentsi andnud Nybergi sõnul on need kaks aastat, mil ta on olnud TeliaSonera juht, räägitud ettevõtte osaluse strateegiast. "Me oleme 20 riigis ja meil on partnerid või vähemusosalused kõikides neis. Jõudsime järeldusele, et tahame omada rohkem osalust seal," ütles ta.

"See ei olnud varasemalt seatud eesmärk Eestis, kuna tegime täna ettepaneku ka Leedu Telekomile ja samuti operaatoritele teistes riikides, kus me samamoodi tahame suurendada oma osalust," selgitas Nyberg. "See ei ole midagi suunatut Eesti turule, isegi kui see on veidi madalseisus," lisas ta.

Nybergi kinnitusel on Telekomi aktsionäridele pakutav preemia õiglane. "93 krooni aktsia eest ei ole nii kaugel kõigi aegade Eesti Telekomi kõrgemaist hinnast. 2009. aasta sügisel on see minu arvates päris hea pakkumine, ja kui vaadata ka, mis dividende on Eesti Telekom maksnud," leidis TeliaSonera juht. Samas möönis ta, et lõpliku sõna pakkumise aktsepteerimiseks ütlevad siiski aktsionärid.

"Ma ei arva, et börsilt lahkumine on eesmärk omaette," kummutas Nyberg ka hinnangu, et ülevõtmispakkumise eesmärk on börsilt lahkuda. "Põhiline põhjus on suurendada meie osalust," rõhutas ta.

Ta märkis, et kui saadakse 95% või 100% aktsiatest enda kätte, siis pole vaja kaubelda Tallinna börsil, kuna sel juhul on TeliaSoneral kõik aktsiad. "Börsilt lahkumine oleks sel juhul tulemus," lisas ta.

"Me ei ole pühendanud aega sellele, et mõelda, kui suur peaks olema osalus börsilt lahkumiseks," märkis Nyberg küsimusele. Ta rõhutas vaid, kui tahad kaubelda siinsel börsil, peab olema ka piisavalt kauplemisaktiivsust. "Ja see saab olema ilmselt põhjuseks börsil olemiseks või mitteolemiseks," rääkis Nyberg.

Juhul kui pakkumine peaks läbi kukkuma, ei tehta Nybergi kinnitusel uut, kallima aktsiahinnaga ülevõtmispakkumist. Nyberg ütles veel ajakirjanikele, et läinud reedel kohtus TeliaSonera esindaja rahandusministri Jürgen Ligiga, keda teavitati, et esmaspäeval tehakse ülevõtmispakkumine, kuid pakkumise tingimustest, sealhulgas aktsiahinnast rahandusministrit ei informeeritud.

Lars Nyberg Lars Nyberg

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2009, 17:58
Otsi:

Ava täpsem otsing