Saksamaalt headele uudistele lisa

26. august 2009, 11:43

Saksa ettevõtjate usaldusindeks kerkis
augustis viiendat kuud järjest ning rohkem kui majanduseksperdid ootasid.

See lisab lootust, et Euroopa suurim majandusruum on kriisi järel jalgu alla saamas.

Münchenis asuva Ifo instituudi täna avaldatud ärikliima indeks, mille aluseks on intervjuud 7000 ärijuhiga, kerkis juulikuu 87.4 punkti tasemelt augustis 90.5 punktile. See on kõrgeim näit läinud aasta septembrist. Agentuuri Bloomberg küsitletud analüütikud ootasid indeksi kerkimist 89 punktile.

Selle aasta märtsis oli indeks 82,2 punkti tasemel viimase 26 aasta madalaimas seisus.

Saksamaa majandus üllatas teises kvartalis, katkestades languse ja kasvades eelnenud kvartaliga võrreldes 0,3%. Kasvu peamiseks veduriks olid riiklikud abipaketid nii kodu- kui välismaal. Saksa keskpanga juht Axel Weber ütles läinud nädalal, et ehkki ta ei ole veel veendunud, et toibumine on kindlal alusel, võib kolmanda kvartali kasvunumber tulla „arvatust parem“.

„Kolmandas kvartalis on kõik komponendid olemas, mis lubavad uut positiivset üllatust,“ ütles agentuurile Bloomberg ING Groupi ökonomist Carsten Brzeski. „Saksa majandus loovis kriisist välja kiirtemini kui paljud pessimistid arvasid. Kasvule panevad aga selge piduri töötajate koondamine ja laenuraha nappus.“

„Probleem on selles, et tuleval aastal saab valitsuse tugipakett läbi,“ ütles Julius Baer Holding AG ökonomist David Kohl.

Saksa keskpanga hinnangul kasvab tööpuudus Saksamaal tuleval aastal 10,5%le tänavuselt 8,3 protsendilt. See võib õõnestada eratarbimist ning selle kaudu majanduse toibumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2009, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing