Priit Leito lahkub Ekspress Grupi juhi kohalt

03. september 2009, 14:11

Ligi neli aastat Ekspress Grupi juhatuse
esimehena töötanud Priit Leito lahkub seniselt ametikohalt ning siirdub juhtima
Modern Times Group´i Eesti ettevõtteid TV3 AS ja Mediainvest Holding AS.
Ekspress Grupi etteotsa naaseb meediakontserni üks kunagistest loojatest Gunnar
Kobin.

„TV3 pakkumine Priidule tähendab praegustes oludes seda, et Baltimaades edukalt laienenud meediakontsern on ühelt poolt olnud väga hea referents juhte otsivatele teistele meediaettevõtetele ning teisalt suudab grupp omalt poolt pakkuda tugevatele tippjuhtidele huvitavaid väljakutseid. Kontsern jätkab senisel kursil, keskendudes ka praegusel veidi segasel, kuid võimalusterohkel ajal parimale ajakirjandusele - olgu tegemist ajalehe, ajakirja või järjest laiemalt leviva ning üha kaalukama online-lugemisvaraga," ütles Ekspress Grupi nõukogu liige Hans H. Luik.

Hans H. Luige sõnul sai praeguseks mitmele välisturule laienenud Ekspress Grupist paljuski Priit Leito tegevuse tulemusel avalik börsiettevõte, tuues seeläbi esile meediakontsernile kohustusliku läbipaistvuse ja sõltumatuse.

Hans H. Luik lausus, et 2002. aastal Ekspress Grupi juhi kohalt lahkunud Gunnar Kobin naaseb täiesti teise ettevõttesse ning lisaks muudatustele kontsernis on muutunud ka interneti ja erinevate suhtevõrgustike kiire arengu tulemusel meedia enda olemus. „Samas tean Gunnarit kui tavapärasest veidi teistmoodi mõtlevat juhti, kel on energiat ja ideesid ükskõik millises olukorras hakkama saamiseks. Innovatsioonilinna Ülemiste City rajajana on ta asju ajanud nii visionääride kui praktikutega, mis võiks olla heaks pagasiks ka kaasaegsel meediaturul toimetamiseks," sõnas Luik.

Gunnar Kobini sõnul on meedia üks maailma põnevamaid ärivaldkondi.
"Kui Hans Luik tegi ettepaneku uuesti meediaärisse sukelduda, sundis see tõsiselt kaaluma seniste plaanide muutmist ja võib-olla paljustki loobuma", ütles Gunnar Kobin. "Loodan, et just eemal oldud aja tõttu suudan Ekspress Grupile pakkuda värsket vaadet ning uusi mõtteid,“ sõnas Kobin.

Priit Leito ütles, et töö Ekspress Grupis andis tippjuhi kogemuse, mida ilmselt enamus ametikohti pakkuda ei suudaks. „Pöörane majandustõus, millele järgnes sama hull langus, ettevõtte aktsiate börsil noteerimine, suurtehingud meediaturul, laienemine Baltimaades - see oli põnev aeg. Ent kuna olen oma terve senise karjääri vältel alates ajalehest Eesti Sõnumid olnud seotud trükimeediaga, siis tundus võimalus asuda telekanali juhiks huvitava pakkumisena ning miks mitte see kannapööre nüüd ka teha,“ selgitas Priit Leito.

Priit Leito asub ametisse 28.septembril. Modern Times Group Eesti ettevõtete TV3 AS ja Mediainvest Holding AS tegevjuhina. Nimetatud ettevõtete alla kuuluvad brändid TV3, TV6, 3+, Star FM ja Power Hit Radio. „Olen terve elu töötanud meediavaldkonnas, kuid siiani peamiselt trükimeedia ja online'i poole peal. Tele ja raadio on minu jaoks uus ja huvitav väljakutse! Mulle meeldib ka uue ametipostiga kaasnev konkreetne eesmärk: TV3 tahab olla Eesti enimvaadatud telekanal,“ rääkis Leito uutest plaanidest.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2009, 16:21
Otsi:

Ava täpsem otsing