Siimsen: minu kukkumise taga on Fakto käekäik

18. september 2009, 13:54

Äripäeva rikaste TOPis aastaga tervelt 280
kohta langenud Fakto üks omanikke Leho Siimsen ütles, et tabelikoht ei rõõmusta
ega kurvasta teda, kuid selge on see, et eks kõige selle taga on Fakto
käekäik.

„Ma ütleks nii nagu selle kohta on teised aastaid öelnud, et see on ju niikuinii virtuaalne,“ sõnas Siimsen, pidades virtuaalsuse all silmas nii rikkust kui ka tabelikohta.

„Ega see ei rõõmusta ega kurvasta, sest ma ei saa ju selle jaoks mitte midagi ära teha. Eelmine aasta on oma jälje jätnud majandustegevusse ja teie arvutusmetoodika seda ju kajastab,“ rääkis Fakto omanik edasi ning lisas, et tema tabelis kukkumise taga on „puhtalt Fakto eelmise aasta tulemus.“

Millal majanduses asjad paremuse poole lähevad, sellele Siimsen enda sõnul vastata ei oska. „Aga ma arvan, et kui paremaks läheb, siis see läheb väga suure hooga,“ lisas ta ning ütles, et siiski veel 2010. aastal seda ei juhtu.

Täna on Fakto juhi sõnul asjad paremad seetõttu, et ettevõtted on valitsevast olukorrast aru saanud ning sellega kohanenud või kohe kohanemas, kuid turumaht nii pea kasvama ei hakka.

Oma tuleva aasta tabelikohta Siimsen pakkuda ei teadnud, öeldes, et ega see temast kuidagi sõltu, oluline on ikkagi see, kuidas ülejäänud liiguvad.

Leho Siimsen kukkus eelmise aasta rikaste TOPi 96-lt kohalt sellel aastal 376-ks. Tema rikkust hinnati möödunud aastal 396 miljonile kroonile ning selleks aastaks on Äripäeva arvutuste kohaselt sellest alles 85 miljonit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2009, 15:04
Otsi:

Ava täpsem otsing