GILD Arbitrage suurendab kontrolli Bulgaaria investeeringutes

30. september 2009, 17:04

Riskikapitalifond GILD Arbitrage on
otsustanud fondi investorite ja võlausaldajate huvides suurendada kontrolli
fondi Bulgaaria investeeringutes, teatas ettevõte.

Pressiteadet ajendas GILDi tõenäoliselt väljastama Äripäeva huvi Bulgaaria investeeringute vastu. Nimelt saatis Äripäev eile GILDile selleteemalised küsimused, kuna meie käsutuses on investoritele saadetud ülevaade arenduste trööstitust seisust.

GILD Arbitrage on investeerinud Bulgaarias kinnisvarasektorisse ettevõtete Mramori Tehnopark OÜ, Mortsajevo OÜ ning Vladaja OÜ võlakirjaemissioonide kaudu. Lisaks tänases turusituatsioonis tekkinud likviidsusprobleemidele on antud ettevõtetel investeerimisprojektide elluviimisel üheks olulisemaks takistuseks kujunenud Bulgaaria pealinna Sofia üldplaneeringu muutmise viibimine, teatas GILD Arbitrage.

Riskikapitalifondi investorite huvide paremaks esindamiseks on emitentide juhatuse liikmeks nimetatud Urmas Laur, kellel on pikaajaline kogemus kinnisvara valdkonnas. Samal ajal planeerib GILD Arbitrage taotleda aktiivsemat osalemist ka investeerimisprojektidega seotud Bulgaaria ettevõtete töös.

Urmas Lauri sõnul vajavad ettevõtted üldisest turuolukorrast tingitud likviidsusprobleemide kõrval rohkem tuge ka kohalike strateegilis-taktikaliste valikute tegemisel ning otsustusprotsesside juhtimisel. "Tugevdades projektide seotud ettevõtete juhtimist, suudame paremini hinnata tehtud otsuste kvaliteeti ning tulevaste otsuste taustainfot. Samuti peaks selle otsusega suurenema juhtimistegevuse läbipaistvus investorite jaoks," kinnitas ta.

"Investeerimisprojektide edasi viimiseks on vajalik maa sihtotstarbe muutmine. Maa sihtotstarbe muutmist võimaldavad Bulgaaria pealinna Sofia üldplaneeringu muudatused, millega alustati juba 2007. aasta kevadel, pole tänaseni kinnitatud. Meie andmetel seisab Sofias ca 3000 vastavasisulise taotluse menetlemine," rääkis Laur.

Tema sõnul on riskikapitalifond pöördunud abi saamiseks ka Eesti riigi poole. "Oleme alustanud muuhulgas ka koostööd Eesti suursaatkonnaga Bulgaarias, et luua kontakte erinevate riiklike ja kohaliku tasandi institutsioonidega, suunata tähelepanu probleemidele ning saada selgus väljavaadetest, mis puudutavad käesolevat investeeringut. Saatkonna esindajad on kohtunud kohalike ametkondade ning omavalitsuse kontaktisikutega, arutamaks võimalusi Eesti investorite taotluste kiiremaks rahuldamiseks," sõnas Laur.

Nimetatud ettevõtete võlakirjade lunastamise tähtaega on pikendatud 30. novembrini 2009, et töötada koostöös võlakirjade teiste investoritega välja edasine tegevuskava ning eelarve, teatas GILD Arbitrage.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. October 2009, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing