GILDi investorid võtsid vastu rängad tingimused

22. oktoober 2009, 15:37

Riskikapitalifondi GILD Arbitrage
osakuomanike üldkoosolek otsustas täna muuta fondi tingimusi vastavalt
fondivalitseja ettepanekutele, kus oli muu hulgas kirjas, et fondi
valitsemistasu ühes kuus on minimaalselt miljon krooni (70 000 eurot).

Äripäev on kirjutanud, et investoritel tingimuste osas sõnaõigus puudub. Fondi varasemates tingimustes minimaalset valitsemistasu suurust kehtestatud ei olnud. Investorid olid sunnitud Gildi esitatud uued tingimused heaks kiitma, sest vastasel korral läheb fond likvideerimisele ning siis on lootust raha tagasi saada üksnes võlausaldajatel. Fond muutub tähtajaliseks ning lõpptähtaeg saabub viie aasta pärast. Omal soovil ükski investor fondist väljuda ei saa. Selle aja jooksul pistab Gild enda koostatud tingimuste alusel ainuüksi fondi valitsemise eest tasku kuni 60 miljonit krooni.

Osakuomanike üldkoosolekul osalenud investorid esindasid ligi 60 protsendi häältest ning fondi restruktureerimist toetas üle 95 protsendi osalenutest. Üldkoosoleku otsusega saab GILD Arbitrage`ist mitteavalik tähtajaline fond, teatas GILD täna.

„Mul on hea meel, et investorid on avaldanud toetust fondivalitseja esitatud pikaajalistele plaanidele ning saame keskenduda fondi varade väärtuse taastamisele. Ühtlasi väljendasid investorid toetust fondivalitseja suhtes fondi juhtimise jätkamisel,“ ütles GILD Arbitrage’i fondijuht Tõnno Vähk.

Vähk rõhutas, et fondi osakuomanike üldkoosoleku kokkukutsumine oli parim võimalus investorite kaasamiseks otsustusprotsessi ja üldkoosoleku pädevuses on kõigi fondi struktuuri ja tingimusi käsitlevate otsuste tegemine. Lisaks osakuomanike üldkoosolekule peab muudatused fondi tingimustes heaks kiitma ka finantsinspektsioon.

GILD Arbitrage’i lunastamised on peatatud 3. novembrini 2009. Kuna nimetatud kuupäevaks ei jõustu veel fondi muudetud tingimused, pikendab GILD Arbitrage nimetatud tähtaega kuni uute tingimuste jõustumiseni.

Septembris 2009 viis GILD Arbitrage edukalt läbi ka laenukohustuste restruktureerimise pikaajalisteks võlakirjadeks.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast või SIIT! Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad osta SIIN!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. October 2009, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing