Haavel ja Laur taanduvad GILDi juhtimisest

30. september 2009, 16:06

Gild Bankersi partner ja Gildi
alternatiivsete fondide üksuse juht Tõnis Haavel otsustas taanduda kõigist Gildi
alternatiivsete fondide juhtimisega tegelevate ettevõtete
juhtorganitest. Ka kinnisvarafondi EEREIF üks fondijuhtidest Urmas Laur
lahkub kinnisvarafondi juhi kohalt, et toetada rohkem Gild Arbitrage'i
riskikapitalifondi kinnisvarasektori investeeringute juhtimisel.

Haavel toob peamiseks põhjuseks, et fondide üksuse tööd ei tohi segada tema isiku aadressil esilekerkinud spekulatsioonid seoses investeeringutega, mida ta on kunagi teinud või kavatsenud teha.

Gild Bankersi juhtivpartneri Rain Tamme kinnitusel on mõlema võtmeisiku rollide muutmine vajalik, et igaüks saaks keskenduda hetkel kõige prioriteetsematele teemadele. "Gildi alternatiivsete fondide üksusel on täna mitmeid väljakutseid, kõige olulisem on Gild Arbitrage'i struktuuri muutmine ja varade väärtuse taastamine, mis nõuab ka üksuse juhi täit pühendumist ning tähelepanu," rääkis ta. "Samuti tuleb fondivalitseja juhil tegeleda senisest rohkem meie tegemiste selgitamisega klientidele, koostööpartneritele ning järelvalveasutusele," lisas Tamm.

"Tõnise puhul on arusaadav, et seda on keeruline teha, kui tuleb tegeleda Gildi fondidega mitte vähimalgi määral seotud spekulatsioonidega, mida kohalikus meedias on eksitavalt esile toodud. Tänastes oludes piisab, kui EEREIFil on üks fondijuht, Urmas Lauri laialdast kogemust on täna rohkem vaja Arbitrage'i varade juhtimisel," põhjendas Tamm.

Tõnis Haavel selgitas lisaks: "Kõlab paradoksaalselt, aga oli vaja eemale astuda, et saada vabamad käed investorite kaitsmiseks. Pikema aja jooksul esinenud rünnakud minu pihta hakkasid segama kolleegide igapäevast, väga keerulist ja sageli delikaatset tööd investeeringute hoidmisel."

Gildi alternatiivsete fondide üksuse juhi kohusetäitjana jätkab Rain Tamm ning Jaanus Juss astub EEREIFi fondivalitseja nõukogu liikmeks. EEREIFi fondijuhina jätkab juba juulis Urmas Lauri kõrval tööd alustanud Gren Noormets.

Gildi alternatiivsete fondide üksus keskendub alternatiivsete investeeringute juhtimisele. Üksuses on kolm erinevat tüüpi investeeringutele spetsialiseerunud meeskonda – varadepõhiste investeeringute ja laenude, private equity-investeeringute ja kinnisvarainvesteeringute meeskonnad. Üksus juhib hedge-fondi Gild Arbitrage ning kinnisvarafondi EEREIF.

Hiljuti lõppes edukalt Gild Arbitrage'i võlausaldajatele suunatud võlakirjaemissioon, millega viidi lõpule fondi laenukohustuste restruktureerimine. Emissiooni tulemusena konverteeriti 99% nõuetest Gild Arbitrage'i vastu kolme aasta pikkusteks võlakirjadeks. Fond jätkab tööd investeeringutega ning valmistub fondi osakuomanike üldkoosolekuks, mis toimub 22. oktoobril 2009.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2009, 11:54
Otsi:

Ava täpsem otsing