Ekspress Grupp sai 66,6 miljonit krooni kahjumit

05. november 2009, 17:53

Ekspress Grupi kolmanda kvartali kahjum oli
66,6 miljonit krooni ehk 3,19 krooni aktsia kohta võrrelduna 12,3 miljoni krooni
suuruse kasumi (0,64 krooni aktsia kohta) aasta tagasi, teatas ettevõte
börsile.

Meediagrupi käive kahanes 23 protsenti, 226,5 miljoni kroonini.

Kolmanda kvartali kvartali kõige olulisem sündmus ASis Ekspress Grupp oli ettevõtte tegevjuhtkonna vahetus. Septembri teisest nädalast on ettevõtte juhatuse esimees Gunnar Kobin ning alates septembri viimasest nädalast töötab ettevõtte finantsjuhina Erle Oolup ning arendusjuhina Andre Veskimeister,” kirjutab juhatuse esimees Gunnar Kobin.

“Uue juhtkonnana ei soovi me anda hinnangut senise juhtkonna tegevusele, küll aga annab juhtkonna vahetus võimaluse vaadata ettevõttele värske pilguga ning leida lisavõimalusi kasumlikkuse parandamiseks ja arenguks,” lisas ta.

Meie aravates on ASi Ekspress Grupp üldine majandusseis rahuldav ning ettevõttel on korralik kasvupotentsiaal. Madalam kasumlikkus võrreldes 2008. aastaga on esmajoones seotud majanduskriisiga ning reklaamituru langusega. Samas võimaldab keeruline aeg teha raskeid ning pikas perspektiivis kasulikke otsuseid ettevõtte juhtimise ümberkorraldamiseks ja kulude kärpimiseks, seisab tulemuste selgituse

Neljandas kvartalis on meie eesmärk vähendada mitmes tütarettevõttes tööjõukulusid ning teisi püsikulusid.

Uudistootmise kulusid aitab vähendada ka suurem koostöö raditsioonilise ja online-meedia vahel.
Plaanime ka restruktureerida interneti vertikaalide (auto- ja kinnisvaraportaalid) ärisuuna üksuseid, et need jõuaks jooksvasse kasumisse ning et paraneks ka nende asend.

Tähelepanu alla oleme võtnud olemasolevate trükitoodete efektiivsuse tõstmise läbi toodete võimaliku ümberkorraldamise mis toob kaasa kulude vähendamise ja köidab ka reklaamiklientide tähelepanu. Mõned nendest muudatustest võivad aset leida juba 2009. aastal.

Koostame ka 2010. aasta finantsprognoosi ning oleme võtnud eesmärgi tõsta EBITDA marginaali (ilma erakorraliste kuludeta) 3% võrra (5% aastal 2009) ja minimaalselt 8% aastal 2010.

Seoses Leedu ajakirjade kirjastuse Ekspress Leidyba ristsõnade müügiga alla bilansilise väärtuse, kandsime maha firmaväärtust summas 3,9 miljonit krooni (0,2 miljonit ).


Kandsime III kvartalis maha Ekspress Hotline'i firmaväärtust summas 35,2 miljonit krooni (2.2 miljonit eurot), kuivõrd bilansipäeva järgselt saime Konkurentsiametilt kinnituse müügitehingu lubamise kohta, kirjutas ettevõte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2009, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing