Kadastik: Ekspressi rahahädas pole midagi üllatavat

02. november 2009, 16:31

ASi Eesti Meedia nõukogu esimehe Mart
Kadastiku sõnul pole Ekspress Grupi katses tugevdada rahalist seisu võlakirjade
abil midagi uut, kuid kas suuremad muutused võivad gruppi tabada, seda ei
rutanud Kadastik kinnitama.

Ekspress Grupp emiteerib ühe miljoni euro (15,6 miljoni krooni) eest võlakirju lunastamispäevaga 29. oktoober 2010, teatas ettevõte täna börsile.

Kadastik tuletas meelde, et reklaamikäibed on langenud, rahavoogudes on auk tegelike võimaluste ja võetud kohustuste vahel ning selline rahaotsimine pole üllatav, kõik eelnevad Ekspressi börsiteated on andnud sama ettekujutuse. Ekspressil on mitmeid võimalusi, kas kuskilt raha juurde hankida, ettevõtteid või tükke maha müüa, lisas ta.

Kuid kui spekuleerida, kas Schibsted võiks olla huvitatud Ekspressist või nende osadest? "Ekspress kirjutas, et Eesti Meedia on müügis. Ma ei taha samal tasemel hakata rääkima neist kuuldustest," oli Kadastik napisõnaline.

Kas Ekspress oleks ahvatlev pruut, kellele kosja minna? "Eestis on kontsentreeritust piisavalt meedias, mida ühiskond võiks ära taluda," märkis Kadastik, lisades, et Schibstedi ja Ekspressi võimalikku liitu tõsiselt võtta ei saa. Kadastiku sõnul on nad Ekspressiga mitmetes ettevõtetes koostööd teinud ja praegu on see koostöö suhteliselt tasakaalustunud, sealt edasi minek oleks juba lahustumine.

2007. aastal sõlmis Ekspress Grupp Delfi ostu finantseerimiseks SEB Eesti Ühispanga, Sampo panga ja Nordea panga sündikaadiga laenulepingu summas 43,1 miljonit eurot.

"Olen isiklike garantiisid kirjutanud firma taha. Ekspress Grupi teine suurem osanik on Danske pank, kes on muide optimistlik omanik, kes nõus raha juurde panema," rääkis Hans H Luik selle aasta septembris ETV-le antud intervjuus, märkides, et kui olukord nõuab, tuleb mõni meediaga vähem seotud firma maha müüa. Need reservid on olemas ja neid tuleb kasutada, lisas ta. Laenulepingu kohaselt on sel aastal veel Luigel võimalus Ekspressile laenata 92 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 17:18
Otsi:

Ava täpsem otsing