Kiiremini kasvav osa pankade bilansis oli raha

Romet Kreek 01. detsember 2009, 22:28

JPMorgan Chase analüütiku sõnul on suurte USA pankade kasumid surve alla, kuna viimased kasvatavad raha kiiremini kui teisi varasid ajal, millal krediidikulud kasvavad, vahendab Bloomberg.

Pankade rahajääk kasvas neljanda kvartali keskpaigas kolmanda kvartaliga võrreldes 28 protsenti. Samal ajal vähenesid laenud kolm protsenti ja väärtpaberites oleva raha jääk ei muutunud, ütles JPMorgani analüütik Vivek Juneja. Raha moodustas suurte pankade varadest üheksa protsenti.

„Ebatavaline on see, et neljandas kvartalis on raha kõige kiiremini kasvav osa varades,“ kirjutas ta. „Arvame, et muutus mõjutab negatiivselt puhasintressitulu.“

Negatiivset mõju avaldavad ka nähtamatud kulud, mis tulenevad kinnisvara üleminekust laenuvõtjatelt pankade kätte.

Juneja alandas Bank of America, Regions Financiali, Wells Fargo & Co., SunTrust Banks  ja Fifth Third Bancorpi kasumiootuseid.  Kuna tulud kasvavad, suurendas ta U.S. Bancorpi kasumiootust.

Suurte krediitkaardiportfellidega pankadel on eelis, kuna see segment näitab paranemist. 30-59 päeva maksmisega hilinetud krediitkaardivõlg stabiliseerus oktoobris. See võib viia peamiste pankde väiksemate laenukahjude kandmiseni. Suurim efekt oleks sellest Bank of Americal ja Citigroupil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. December 2009, 22:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing