Kadrin Karner • 10. detsember 2009 kell 21:00

Idea nõuab kohtu kaudu võlga tagasi

"Oleme tõesti pankrotiavalduse esitanud, kuid ei saa kommenteerida lepingulisi üksikasju," ütles ASi Idea AD üks omanik Mark Eikner. "Nii palju võin veel lisada, et kohalike omavalitsuste valimisel me Keskerakonda ei teenindanud," lisas ta.

Eikner selgitas, et võlg on tekkinud pika perioodi jooksul. Ta ütles ka, et Keskerakonna vastu kohtusse minek oli viimane võimalus. "Meie tahaks loomulikult seda lahendada hoopis teistmoodi. Me ei taha kohtusse minna, aga me tahame oma raha saada," ütles reklaamifirma omanik.

Keskerakonna võlg on 8 miljonit krooni, millele lisandub 2 miljoni kroonine võlg Idea AD ees.

Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali sõnul otsib erakond aktiivselt Ideale 2 miljoni kroonise võla tasumise võimalusi.

"Ega meil väga palju võimalusi ei ole - riigi toetus pluss annetused. Sellest rahast tuleb võlad, mis on tekkinud nii valimiste kui ka valimistevahelisel perioodil, ära tasuda," selgitas Toobal.

"Kindlasti on Keskerakond kulusid kokku tõmmanud," kummutas Toobal väite, et erakonna kulutused on ehk liiga suured.

"Kõik valimiskampaaniad on vähem maksnud kui varasemad ja ka püsikulusid on erakond kokku hoidnud. Nii et see kindlasti tõele ei vasta," ütles Toobal.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal Keskerakonna olukorda halvaks ei pea.

"Keskerakonna praegust pankrotilugu ma liiga tõsiselt ei võtaks, sest õigusega kursis olevatele inimestele on teada, et pankrot on püsiv maksejõuetus," kommenteeris ta.

"Ma ei ole kuulnud, et Keskerakond selleni oleks jõudnud," ütles ta.

Reformierakonnal olid Michali sõnul eelmiste valimiste arved tasutud enne sügisesi kohaliku omavalitsuste valimisi. "Tasumata on umbes 5 miljonit krooni nende valimiste arveid, mille plaanime tasuda," lisas Michal.

Michali sõnul tunnevad ka erakonnad majandussurutist. "Kindlasti mõjutab majanduses raske aeg erakondi ja nende saadavate annetuste hulka," märkis ta.

Hetkel kuum