Piret Reiljan • 16. detsember 2009 kell 21:00

Aeroc International lunastas võlakirjad investoritele nominaalhinnaga

"Kevad-suvel oli ettevõtte seis hoopis teine kui praegu ja ka need investorid tegid õigesti, kes siis allahindlusega võlakirjad ettevõttele tagasi müüsid. Tagantjärele tarkus oleks nüüd öelda, et nad tegid vale otsuse, sest osa investoreid sai võlakirjade eest praegu nominaalhinna," rääkis Aeroc Internationali juht Ivar Sikk. Aeroci seis on Siku sõnul kevadega võrreldes oluliselt stabiilsemaks muutunud, kuna pankadega annab nüüd paremini läbirääkimisi pidada ja ka turgudel on suurim kriis möödas.

Praegu kavatseb Aeroc keskenduda olemasolevatele turgudele ja stabiilsusest kasvule pürgimisele, esialgu ei ole plaanis laienemist ega uute võlakirjade emiteerimist. "Kui tulevikus uusi projekte planeerime, siis ei välista me uute võlakirjade emiteerimist, kui ka vastaspoolel huvi on," sõnas Sikk.

Äripäev kirjutas kuu aega tagasi, et pikaajaliseks investeerimiseks mõeldud SEB ja Sampo II samba pensionifondid ning hulk SEB investeerimisfonde müüsid mõni kuu enne Aeroc Internationali võlakirjade lunastamisaega väärtpaberid umbes 20-25% allahindlusega ettevõttele tagasi. Enamik investoreid ei läinud siis võlakirjade soodusmüügiga kaasa. Võlakirjad alles jätnud investoritel oli õnne.

Hetkel kuum