Sillamäe parkla saab ehitustöödeks 18 miljonit krooni

Kristi Malmberg 22. detsember 2009, 17:13

Majandusministeerium sõlmis eile Euroopa Liidu Komisjoni energeetika ning transpordi peadirektoraadiga (DG TREN) grandilepingu Sillamäe parkla ehitustööde finantseerimiseks, teatas ministeerium. 

Sillamäe piiriparkla rajamiseks ehitatakse Tallinn-Narva maantee äärde  9,7 hektarilisele alale parkimisplats, koos teenindushoonete, piirete, valgustuse ja järjekorrasüsteemiga kuni 450 veoautole.  Projekti eesmärgiks on luua parkimisvõimalused Tallinn-Narva maanteel piirijärjekorras seisvatele raskeveokitele. Praegu tekitavad tee äärel seisvad raskeveokid ohtliku olukorra nii veoautodele kui ka teistele liiklejatele. Järjekorras seismine ei võimalda autojuhtidel järgida töö ja puhkeaja reegleid ning tee ääres puuduvad ka korralikud sanitaartingimused.

Projekti kestvus on 1. jaanuarist 2010 kuni 30. detsembrini 2011, kuid tegelikkuses loodetakse ehitustööd suures osas lõpetada juba 2010 aastal.

Tegemist on pilootprojektiga ning järgnevalt on plaanis parkimisprobleemid lahendada ka teistes piiriületuskohtades. 

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium esitas rahastamistaotluse DG TREN-i 14. oktoobril 2008. Taotlus kiideti EL komisjoni poolt heaks 2009. aasta kevadel, millele järgnesid grandilepingu läbirääkimised.

AS Sillamäe Sadam vastutab esimese ja teise etapi hangete ettevalmistamise ja korraldamise ning tehtavate tööde ja järelevalve eest, projekti üldist järelevalvet teeb majandusministeerium.

Tööde kogumaksumus on 50,5 miljonit krooni. AS Sillamäe Sadama panus projekti on 32,5 miljonit krooni, mis sisaldab Sillamäe Sadamale kuuluvat maa maksumust.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2009, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing