Tõnu Pekk: algatasin koos Gildiga fondide ülevõtmise

Katre Pilvinski 28. detsember 2009, 11:17

GILD Fund Managementi enamusosaluse omandamise tehingu initsiatiiv tuli nii minu kui GILDi meeskonna poolt, sõnas GILD Arbitrage`i uus fondijuht Tõnu Pekk Äripäevale.

"Ma omandan enamusosaluse GILD Arbitrage'i fondivalitsejas AS GILD Fund Managementis ostu-müügitehingu tulemusena," kommenteeris Pekk oma osalust fondis. "Antud tehingu initsiatiiv tuli nii minu kui GILDi meeskonna poolt," lisas ta.

 

"GILD Arbitrage`i fondijuhina on minu peamiseks ülesandeks fondi olukorra stabiliseerimine ning väärtuse kasvatamine tegutsedes kooskõlas fondi tingimuste ning investeerimiskomitee otsustega," rääkis ta.

Pekk ütles, et Gild Partnersi või fondi investeeringutega ta varem seotud ei ole olnud.

"Investorid on GILD Arbitrage`i raha paigutanud erinevatel aegadel erineva hinnaga. Fondijuhi eesmärgiks on olemasolevate investeeringute väärtuse maksimeerimine sõltumata sellest hinnast või tootlusest (kas positiivsest või negatiivsest), mis investor praeguseks hetkeks saavutanud," sõnas Pekk.

Pekk ei julgenud veel neile, kes on Gild Arbitrage`i investeerinud, lootust anda osaliselt oma investeeringud tagasi saada. "Fondijuhtimises ei ole hea tava investeeringute tuleviku tulususe üle spekuleerida," sõnas ta.

Küsimusele, kui optimistilk olete GILD Arbitrage`i suhtes, kui palju annab sellest veel päästa või kui palju on jäädavalt kadunud, vastas Pekk, et kindlasti on ta paremas positsioonis täpsematele küsimustele vastama mõne kuu pärast ehk siis pärast seda, kui tal on olnud reaalne võimalus fondi varadega tööd teha.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. December 2009, 21:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing