Gild Arbitrage'i investorid kahvlis

Piret Reiljan 21. oktoober 2009, 19:52

Täna hommikul algas Gild
Arbitrage`i investorite koosolek. Fond saatis eile
õhtul investoritele laiali uued tingimused, kus on muuhulgas kirjas, et
fondi valitsemistasu ühes kuus on minimaalselt miljon krooni (70 000 eurot).
Investoritel tingimuste osas sõnaõigus puudub.

Fondi varasemates tingimustes minimaalset valitsemistasu suurust kehtestatud ei olnud.

Täna hommikul toimub fondi investorite üldkoosolek, kuid investorid on sunnitud Gildi esitatud uued tingimused heaks kiitma, sest vastasel korral läheb fond likvideerimisele ning siis on lootust raha tagasi saada üksnes võlausaldajatel.

Fond muutub tähtajaliseks ning lõpptähtaeg saabub viie aasta pärast. Omal soovil ükski investor fondist väljuda ei saa. Selle aja jooksul pistab Gild enda koostatud tingimuste alusel ainuüksi fondi valitsemise eest tasku kuni 60 miljonit krooni.

Arbitrage'i investorite hulgas on peamiselt Eesti prominentsed äriinimesed, aga ka näiteks Swedbanki pensionifond K3.

„Fondivalitsejale makstakse tasu fondi valitsemise eest. Valitsemistasu määraks on 0,25% fondi osakute üldväärtusest (kuu viimase pangapäeva seisuga) kuus, kuid mitte vähem kui 70 000 eurot (1,1 mln kr) kuus. Valitsemistasu makstakse igakuiselt,“ seisab fondi uutes tingimustes.

Oma selgituses investoritele lisab Arbitrage’i fondijuht Tõnno Vähk järgmist: „Eelarvepõhine haldustasu 70 000 eurot kuus on hetkel investeerimiskomitee poolt määratud kuni 2009. aasta lõpuni ja seda otsustatakse uuesti iga 6 kuu möödumisel vastavalt reaalsetele kuludele fondivalitseja poolt esitatud eelarves.“

Eeltoodud tasudele lisanduvad kõik investeeringute tegemisega seotud kulud, sh fondi varade ostu, müügi või haldamisega seotud kulud, üldkoosoleku kokkukutsumise kulud ja fondi tegevusega seotud võimalikud kohtukulud. Lisandub ka depootasu, samuti on teatud tingimustel ette nähtud täiendav valitsemistasu ning edukustasu.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast või SIIT! Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad osta SIIN!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2009, 11:54
Otsi:

Ava täpsem otsing