Naabrimehelt odava gaasiballooni ostmine võib lõppeda suure segaduse, kopsaka rendiarve või vargussüüdistusega.
Tööstusgaasi taara - gaasiballooni - omanik on üldjuhul gaasifirma. Tegemist pole tavalise pakendiga, mis sisaldub kauba hinnas ja mis visatakse prügikasti. Gaasiballoonid on edasi-tagasi ostmiseks liiga kallid (taara võib maksta mitu korda rohkem kui sisu), pealegi tuleb balloone regulaarselt kontrollida.
Õige omanikuta balloonid külvavad palju segadust. Võib juhtuda, et kliendil on gaasifirmas arvel üks balloon, aga tegelikult on tal neid mitu - üks muretsetud ametlikult, teised aga ostetud kuulutuse järgi või saadud onupojalt. Arvel on vaid üks balloon, täitmas käiakse aga mitut.
Nii mõndagi gaasikasutajat, kes kasutab rohkem balloone kui gaasifirmas arvel, on viimasel ajal ehmatanud tavapäratult suur rendiarve, kuna gaasifirma on "hulkurballoonid" üles leidnud.
Siinkohal ei saa ka tarbijaid süüdistada, sest tihti on tegu heausksete ostjatega, kes lihtsalt ei tea, et gaasiballoonid on alati gaasifirma omanduses - ikka selleks, et tagada nende vastavus rangetele nõuetele ja sellega garanteerida gaasi ohutu kasutamine.