Katre Pilvinski • 26. juuli 2010 kell 9:46

Nordea Pensions: arvestasime kahjumiga

Mullu oli ettevõtte esimene täispikk tegevusaasta, kahjum esimestel tegevusaastatel on ootuspärane, ütles Nordea pensionifondide juht Angelika Tagel.

"Nordea Pensions Estonia eelmise aasta majandustulemusega võib üldjoontes rahule jääda. 2009. aasta oli ettevõtte esimene täispikk tegevusaasta, kahjum esimestel tegevusaastatel on ootuspärane ning sellega oleme arvestanud," rääkis ta.

"Tagantjärgi võib öelda, et kui II samba makseid ei oleks ajutiselt peatatud, oleksime  ilmselt  lõpetanud väikeses kasumis. Aga nagu eelnevalt öeldud, kahjum esimestel tegevusaastatel on loomulik, ja sellega oleme äriplaanis arvestanud," lisas Tagel.

2010. aasta on tema sõnul seni möödunud plaanipäraselt nii tulude kui kulude osas. "2010.aasta lõpptulemust on vara ennustada, sest teine pool aastast alles ees. Tegutseme endiselt efektiivselt, kuid lõplik majandustulemus sõltub ka arengutest maailma kapitaliturgudel teisel poolaastal," rääkis Tagel. 

Nordea Pensions Estonia on asutatud 13. veebruaril 2008. aastal. Ettevõtte mulluseks kahjumiks kujunes 19 850 krooni. 2008. aastal teenis fondivalitseja seitse miljonit krooni kahjumit.

Hetkel kuum