Kadri Paas • 25. november 2010 kell 9:48

Ööbisin Hiltonis, aga hotelli ei oma

Peaminister Andrus Ansip möönis, et kuigi Jaanus Rahumägi puhkab Kreetal asuvas villas, ei tähenda see õieti mitte midagi.

"Ma ei ole teie kirjutisega tuttav. Minu käest kommentaaride küsimine on asjatu. Küll võin öelda, et olen ööbinud Hiltoni hotellis, aga ei ole seda järgmisel hommikul osanud deklareerida. Samuti olen käinud Kanadas külas enda sugulastel. Ka see ei tähenda, et oleksin nende elamute omanik," rääkis Ansip.

Samas rõhutas Ansip, et kui ajakirjanikud küsiksid, kellele kuulub maja, kus ta Californias ööbis, siis ta muidugi vastaks.

Ansip ütles, et eelkõige peaks Jaanus Rahumägi majandusliku huvide deklaratsiooni asjus pöörduma riigikogu nn korruptsioonikomisjoni poole.

"Minul ei ole põhjust Jaanus Rahumägi majandusliku huvide deklaratsioonis esitatud andmetes kahelda. Minule ütles Jaanus Rahumägi esmaspäeval, et Äripäev teeb mingisugust lugu tema Kreeta villast, mida temal  –  ta kinnitas seda mulle isiklikult – ei ole," lisas Ansip.

Rahandusminister Jürgen Ligi aga ütles, et tema oleks peaaegu ööbinud Hispaanias ühe tuttava inimese majapidamises, kuid jättis selle võimaluse siiski kasutama.

"Olin piiri peal, aga ei ööbinud. Praegusel juhul peaks Jaanus siiski pisut rohkem selgitama," möönis Ligi.

Hetkel kuum