Koit Brinkmann • 25. november 2010 kell 14:43

Marrandi: kutsusime Rahumägi selgitusi andma

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimehe Jaanus Marrandi sõnul vestles ta täna nn villaskandaali sattunud Jaanus Rahumägiga ning kutsus ta ülejärgmisel esmaspäeval komisjoni istungile selgitusi andma.

Marrandi sõnul tutvusid nad komisjonis täna Äripäevas ilmunud materjalidega ning seejärel vesteldi Rahumägiga. "Meil olid talle väga selged küsimused, mille üle ta lubas järele mõelda ning vaadata, kas deklaratsiooni on vaja täiendada," rääkis Marrandi. 

Lepiti kokku, et Rahumägi saab järgmise nädala aega, kus ta peab komisjoni ametnikega ja võib-olla oma perega nõu ning ülejärgmisel esmaspäeval tuleb ta komisjoni istungile selgitusi andma.

Marrandi lisas, et paljuski on see inimese enda südametunnistuse küsimus, mida ta majanduslike huvide deklaratsiooni kirja paneb, sest nende komisjon ei ole totaalne jälitusorgan.

Küll on komisjoni ametnikud varasemalt Eesti registritest erinevusi deklareerituga avastanud. Ka ajakirjanduses avaldatud andmete põhjal pöördutakse inimeste poole ning küsitakse selgitust.

Hetkel kuum