Alyona Stadnik • 16. detsember 2010 kell 10:09

Savisaar: ma ei kaalu erakonna juhi kohalt lahkumist

Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles tänase Postimehe loo kohta selgitusi andes, et ei kaalu Keskerakonna esimehe kohalt lahkumist.

„Tahan tänada Postimehe küsimuse esitamise eest, muidu ei tea, mis dokumente minust levivad,“ kommenteeris Savisaar.

Kas Savisaar usub, et selline dokument on olemas, mis liikvel on? "Ma tuginen sellele, mida kirjutab Postimehe ajakirjanik, see on mulle aluseks. Aga ma ei arva, et on õige pidada sõda kirikutega,“ kommenteeris linnapea.

Savisaar rõhutas, et ei tea ühtegi inimest, kes on toetanud kirikuid, et teda on nimetatud  mõjuagendiks. "Usun, et seda teevad kõik endast lugupidavad linnapead," lausus Savisaar.

Savisaar ei kaalu võimalust lahkuda Keskerakonna esimehe koha pealt, põhjendades seda asjaoluga, et peaminister ja siseminister ei ole ju ka lahkunud pärast kapo süüdistust.

Eesti presidendi, pea­ministri ja ­siseministri käes on  kaitsepolitsei teabeettekanne, ­milles Kesk­erakonna esimeest Edgar ­Savisaart nimetatakse ohuks riigi julgeolekule, kirjutas Postimees. Juba suve algusest saadik on Savisaar kaitsepolitsei vastuluureametnike jaoks olnud märkega «oht julgeolekule» ja tema kohta kasutatakse nimetust «mõjuagent». Riigijuhtidele esitatud dokumendi kohaselt on Savisaar vahendajate kaudu küsinud 1,5 miljonit eurot, millega suurendada Venemaa mõju Eestis.

Hetkel kuum