Silvia Kruusmaa • 8. veebruar 2011 kell 7:59

Eesti väljastatud viisade arv Venemaal kasvas poole võrra

Venemaal asuvad Eesti esindused väljastasid 2010. aastal üle 70 000 Schengeni viisa. Mullu kasvas Vene turistide arv Eestis võrreldes üle-eelmise aastaga enam kui poole võrra.

Välisminister Urmas Paet ütles Eesti välispoliitikat tutvustavas Riigikogu kõnes Euroopa Liidu ja Venemaa viisadialoogi käsitledes, et pikas perspektiivis oleks viisavabaduse sõlmimine õigusriigi põhimõtteid austava Venemaaga loomulik areng.

„Kuid selle eeltingimusteks on demokraatlike põhimõtete ja tehniliste tingimuste täitmine. See on nii Eesti kui ka Euroopa Komisjoni seisukoht, mida on väljendanud ka Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso,“ märkis Paet. „Lisaks on vajalik ka piiriületusprobleemide lahendamine Euroopa Liidu ja Venemaa vahel,“ lisas ta.

Kolm Venemaal asuvat Eesti esindust väljastasid 2010. aastal üle 70 000 Schengeni viisa. „2010. aastal kasvas Vene turistide arv Eestis võrreldes üle-eelmise aastaga enam kui poole võrra. See kinnitab tõsiasja, et Eesti on Vene turistide hulgas aasta-aastalt üha populaarsem sihtkoht,“ ütles Paet.

Eesti külastamise hõlbustamiseks on sõlmitud 14 Schengeni riigiga viisaesinduslepingud. „Nii on võimalik Eestisse sõitmiseks Schengeni viisat hankida teiste Schengeni riikide esinduste kaudu. Sõlmitud 14 viisaesinduslepingu alusel esindavad Schengeni riigid meid 85 riigis maailma eri paigus,“ ütles Paet.  „Eesti ise esindab erinevates linnades Hollandit, Lätit, Poolat, Sloveeniat, Soomet ja Taanit,“ lisas ta.

Välisminister Paeti sõnul on oluline ka kasvavatele Eesti kogukondadele lähemale minna. „Sellest tulenevalt avame eeloleval kevadel konsulaadi Sydneys, mis teenindaks nii Austraalias kui ka Uus-Meremaal asuvaid Eesti kodanikke,“ rõhutas ta.

 

Hetkel kuum