Võitlus saatanat kummardava sektiga

Madis Luik 25. veebruar 2011, 00:00

Nicolas Cage kehastub uues fantastikasse kalduvas märulis "Sõida vihaga" kättemaksuhimuliseks Miltoniks, kes põgeneb vanglast, et maksta kätte oma tütre mõrva eest ja päästa lapselaps satanistliku salasekti ohvrilaualt.

Filmi autor on Patrick Lussier, kelle käe all varemgi hulk märuleid ja põnevikke valminud. Nende seas on näiteks "Dracula 2000", "My Bloody Valentine", naljaga pooleks tehtud triloogia "Scream" jpm. Pinge ja põnevus ei puudu ka täna esilinastuvast filmist.

Peaosalisele Miltonile on antud ainult kolm päeva, et saada võitu maapealset põrgut luua soovivast sektist. Temaga liitub seksikas teenindaja Piper (Amber Heard), kellega peategelane isa ja tütre vahelise suhte laadse partnerluse moodustab. Mõlemad tegelased on karmid, kiire taibuga ja hulljulged.

Kuna ainult lapselapse päästmisest adrenaliininälg veel kustutatud ei saa, jälitab neid politsei. Ja et sellestki ei piisa, on neil kannul ka salapärane mõrtsukas, keda tuntakse Raamatupidaja nime all. Absurdsuseni üle kuhjatud süžeest ei saa ennast siiski kõigutada lasta.

Hoopis olulisemaks osutub fakt, et tegu on esimese n-ö päris 3D-mängufilmiga. Kui "Avatar" ja "Alice imedemaal" olid osaliselt animeeritud, siis "Sõida vihaga" näol on tegemist 3D-kaameraga lindistatud teosega. Stseene on küll arvutigraafikaga täiendatud, aga mitte kolmemõõtmelisuse efekti loomiseks, vaid selle võimendamiseks.

"Film on 3Ds ja režissööriks Patrick Lussier, üks selle ajastu pioneere," on Nicolas Cage kommenteerinud seda, miks ta soovis teoses kaasa mängida ja võttis vastu pearolli.

Näitleja jaoks on huvitav proovida erinevaid võttenurkasid ja kehaliigutusi, et tutvuda uue tehnoloogiaga ning saada, nagu ta seda ise märkis, kaameraga uut moodi sõbraks.

Ilmselgelt on plahvatused, verepritsmed ja tänavakaklused filmi rõhuasetuse keskpunktis. Uus tehnoloogia võimaldab vaatajal end aina paremini märulistseenide keskele kujutleda. Aega ei raisata filosoofilisteks aruteludeks, probleemidele lähenetakse kiiruse ja jõuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing