Professor: elektriautode turg hakkab arenema

Katre Pilvinski 04. märts 2011, 19:41

TTÜ teedeinstituudi professori Dago Antovi hinnangul toob elektriautode laadimise võrgustiku loomine Eestisse kaasa ka elektriautode turu arengu.

"Kui me täna räägime umbes 500 ja võib-olla mõnest sajast elektriautost veel, mida riik on lubanud toetada, siis kindlasti 5-10 aasta pärast on neid juba märgatavalt rohkem," vahendas ERR Antovi sõnu. 

Antovi hinnangul on otsus soetada sotsiaaltoetajatele 500 elektriautot ja rajada üleriigiline elektriautode laadimise võrgustik tugev, huvitav ja perspektiivikas samm.

Tema arvates on sealjuures olulisem laadimise võrgustiku loomine, kuna 500 autot moodustavad Eesti kogu autopargist siiski väga väikese osa.

"Eestis on täna arvel vist rohkem kui 560 000 sõidukit ja kui aastas lisandub keskeltläbi ligemale 30 000 sõidukit, siis need 500 ei moodusta mingisugust eriliselt tähelepanuväärset suurust. Mis on aga oluline, on kindlasti see, et meil tekib täiesti uus taristu ja see annab kindlasti mingi impulsi sellele, et mingisugused muutused transpordis lähiajal on ka reaalselt võimalikud," leidis professor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2011, 19:42
Otsi:

Ava täpsem otsing