Sirje Rank • 21. aprill 2011 kell 10:05

Saabi saaga venib – Antonovi suhtes püsivad kahtlused

Rootsi riigivõla amet teatas täna, et pole suutnud ühele poole saada Vene ärimehe Vladimir Antonovi tausta uurimisega, et veenduda tema sobivuses Saabi omanikeringi.

Antonov pole leidnud aega kohtumisteks, märkis amet tänases pressiteates.

Samas teatas amet, et juba teisipäeval otsustati anda roheline tuli hädas autotootja rahamurede leevenduseks välja pakutud lahendusele, mille järgi Saab müüb oma hooned Vladimir Antonovile ning hakkab ise kinnisvara rentima. Vabanevast rahast saaks Saab tasuda oma võlad allhankijatele ja tehase uuesti käivitada. Lahenduse peab siiski veel heaks kiitma ka Saabile laenu andnud Euroopa Investeerimispank (EIB).

Vladimir Antonov teatas Twitteri vahendusel, et oli läinud nädalal Argentinas puhkusel, vahendas Rootsi majandusuudiste portaal di.se.

Antonov on püüdnud tõestada oma sobivust Saabi omanikeringi ning on tellinud isegi oma kulu ja kirjadega ühe uuringu, mis eitas tema seotust organiseeritud kuritegevusega.

Rootsi riigivõla amet tahtis siiski läbi viia oma uuringu ning täiendavad uuringud Antonovi tausta kohta teevad ka EIB ja Saabi varasem omanik General Motors.

Hetkel kuum