Kadri Bank • 21. juuni 2011 kell 12:05

Saab püüab tehase käima saada, tagastades võlast 10%

Saabi juht Victor Muller on teinud tarnijatele ettepaneku, et esialgu makstakse neile võlast tagasi vaid kümnendik, kirjutab Rootsi majandusleht Dagens Industri.

Seejärel loodab Muller, et allhankijad hakkavad jälle tehast varustama ja ülejäänud võlg tasutakse septembris. Muller ootab 800 allhankija vastust tänaseks.

Hinnanguliselt on Saab tarnijatele võlgu 500-600 miljonit Rootsi krooni (54-64 mln eurot).

Ühe suurema allhankija Iaci juht Marcus Nyman ütles, et kõigi huvides on, et tootmine Saabis taastuks, kuid oma seisukohta Mulleri ettepaneku osas ta ei soovinud lehele avaldada.

Töö tehases seisab veel vähemalt kaks nädalat, sest osa autode ehitamiseks vajalikust materjalist on puudu. Saabi pressiesindaja ütles Rootsi päevalehele Dagens Nyheter, et see, millal tehas jälle tööd alustab, pole selge, kuid see peaks juhtuma paari nädala jooksul. Esmalt tuleb saavutada kõigi allhankijatega kokkulepped, et koostöö jätkuks stabiilselt, lisas pressiesindaja DNle.

Saabi tehases seisis töö pea terve maikuu, taastudes korraks kuu lõpus, kuid juuni keskpaigas peatati tootmine taas. Tehas viitas siis materjalipuudusele. 

Hetkel kuum