Sirje Rank • 15. detsember 2010 kell 8:03

Oligarh kriminaalkahtlustustest prii

Vene ärimehe ning Rootsi Saabi ostnud Spykeri endise osaniku Vladimir Antonovi kohta ei leitud mingeid tõendeid, mis kinnitanuks mehe illegaalset tegevust, selgub Rootsi riigivõlaameti tellitud uuringust, kirjutab Rootsi majandusleht Dagens Industri.

Uuringut soovis Rootsi valitsus seoses Saabi müügiga ning selleks palgati USA firma Kroll.

Veebruaris ostis Hollandi sportautode tootja Spyker USA autotootjalt GM Saabi tingimusel, et Vladimir Antonovit Spykeri omanike ringis ei oleks. Spykeri tegevjuht Victor Muller ostis Antonovi osaluse üles.

GM pole selgitanud põhjuseid, miks Antononovis kaheldi, kuid DI allikate andmeil kahtlustati teda illegaalsetes tehingutes, sealhulgas rahapesus.

Kroll on uurinud erinevaid kahtlustusi Antonovi suhtes, kuid pole suutnud tõendeid leida ei poolt ega vastu. Raport pole lõplik – Rootsi valitsus peatas uuringu kui Antonov Spykeri omanikeringi enam ei kuulunud.

Antonov tellis ka ise oma maine puhastamiseks uuringu USA firmalt IPSA International, mis nendib tänavu augustis valminud raportis, et mingeid tõendeid Antonovi ja tema firmade seotusest organiseeritud kuritegevuse või rahapesuga ei leitud.

„Seda olen ma kogu aeg püüdnud öelda. Antonovit on süüdistatud alusetult. Ta on aus inimene ja tema hea nimi tuleb taastada,“ ütles Victor Muller, kes ei tee saladust, et tahaks Antonovit uuesti Spykeri omanike seas näha.

Hetkel kuum