23. juuli 2011 kell 14:09

Weingut osanik: firmal pole ärilist eesmärki

Weingut OÜ asutajad ei oma ärilist eesmärki, sõnas äsja IRLi nimekirjas riigikokku saanud firma osanik Siim Kabrits.

"Weingut OÜ asutamise mõte tekkis isikliku kogemuse pinnalt. Ettevõtte asutajateks on sõpruskond, kes peab lugu tervislikust toidust ning heast veinist," selgitas Kabrits firma loomise tagamaid.

Tema sõnul on sõpruskond aastate jooksul nii koos kui eraldi reisides külastanud mitmeid veinimõisaid ning tihti on tekkinud tahtmine maitstud veine koju kaasa võtta. "Praktikas ei ole see niisama lihtne, seda teab enamus veinisõpru – võtke näiteks lennupagasile kehtestatud piirangud või postisaadetisega kaasnev kulu," lausus ta ja lisas, et Eestis saadaolev veinivalik on küll rikkalik, kuid siiski on maailmas sadu häid väiketootjaid, kelle valikut meie maaletoojad ei paku. Samuti ei asenda miski isiklikku kogemust, mille saab konkreetset veinimõisa külastades.

Kabrits väitis, et Weingut OÜ asutajad ei oma ärilist eesmärki ega kavatse konkureerida alkoholikaupmeestega. "Meie eesmärk on pakkuda endale ja oma tuttavatele valikut parimatest veinidest, mida oleme ise erinevatel aegadel avastanud."

"Puht majanduslikel põhjustel ei kannata Eestisse transportida veine ühe pudeli või kasti kaupa, st mõistliku hinna saamiseks tuleb koondada kokku laiema ringi soovijate tellimused. Seega pole Weingut OÜ näol tegemist mitte äri, vaid hobiga.„Teenimise“ eesmärki asutajad ei oma, meie siht on heade veinide kättesaadavus," nentis poliitik.

Tema hinnangul peetakse Eesti restorane, kohvikuid, ja veinikauplusi entusiasmist, kuna nii väikeses riigis kui Eesti on restorani või veinipoe pidamine üldjuhul eluviis või harrastus, mitte suur äri.

Kabrits leiab, et küsimused eetikast ja ettevõtte asutajate poliitilise kuuluvusest on asjakohatud. "Miks olete juba ette valinud ründava tooni, ilma et oleksite asutajate motiivid endale selgeks teinud? Soovitan teile positiivset hoiakut meie ettevõtmise suhtes."

Küsimus, milliseid muudatusi on lähiaastatel riigi alkoholipoliitikas oodata, kuna teatavasti soovivad väiketootjad seadusesse viia soodustusi, ei sobi Kabritsa arvates antud teema konteksti. "Sellest võime teie huvi korral rääkida edaspidi," lisas poliitik.

Äriregistrisse kanti äsja vägijookide hulgimüüja OÜ Weingut, mille osanike seas on IRLi teiste liikmete kõrval ka siseminister Ken-Marti Vaher.

 

Autor: Katariina Krjutškova, Katre Pilvinski

Hetkel kuum