Michael Wolf: rootslastel liiga suured võlad

Sirje Rank 16. september 2011, 11:46

Swedbanki juhi Michael Wolfi hinnangul on Rootsi peredel liiga suured võlad, kommertspankade laenureeglid võiksid olla karmimad.

Eile UBSi korraldatud panganduskonverentsil osalenud Wolf nõustus Rootsi rahandusministri Anders Borgi murega, et Rootsi pangad on riigi majanduse suurust arvestades liiga suured. Kokku ületavad pankade bilansid Rootsi SKP neljakordselt.

"Rahandusministril on õigus, et Rootsi pangandussektor on majanduse suhtes liiga suur. Kuid tuleb küsida, millest see on tingitud. Minu arusaamise järgi on majapidamistel liiga suured võlakoormad. Toetaksin seda, kui näiteks finantsinspektsioon kehtestaks karmimad reeglid," ütles Wolf Rootsi majanduslehe Dagens Industri võrgulehe vahendusel.

Omaltpoolt on Swedbank lasknud oma turuosal väheneda. "Me ei konkureeri enam hinnaga. Huvitav on vaadata, kui kiiresti turuosa muutuda võib," ütles ta.

Samuti tervitas Wolf eluasemehindade alanemist Rootsis. "Samal ajal kui me siin seisame ja seletame, vähendab hinnalangus eluasemeturul riske Rootsi kuningriigis," sõnas pangajuht.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. September 2011, 19:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing