Kaisa Gabral • 20 september 2011

Raske rahaga soetatud ohtlik kopter müüakse maha

Kümme aastat tagasi raske raha eest Vilsandiga ühendusepidamiseks ostetud, kuid täiesti kasutuks, koguni ohtlikuks sõiduriistaks osutunud hüdrokopter pannakse Kihelkonna vallavolikogu otsusega müüki.

“Sellega sõita on nagu sõit jalgrattaga, mida ei saa kurvis kallutada, propeller viib ta kursist välja ja õnnetus on käes,” seletas Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam, kes tegi volikogule ettepaneku panna kümne aasta eest 440 000 krooni eest ostetud riistapuu enampakkumisele 6500-eurose ehk veidi enam kui 100 000 kroonise alghinnaga, kirjutas Saarte Hääl.

Reisijatele ohtlikuks osutus hüdrokopter üsna pea pärast soetamist, nii kirjutas Õhtuleht 2003. aastal, et ühel päeval juhtus sellega lausa kaks õnnetust järjest – sõiduriist kaotas juhitavuse ja paiskus kummuli. Üht reisijat lohistas tiiviku kaitsevõre piki jääd edasi, kuid õnneks oli inimene nii paksult riides, et pääses lohisemisest üksnes kange õlaga, Õhtuleht märkis toona, et hüdrokopter tuli koguni varustada kirjaga “Sõit sõitja enda vastutusel”.

Sõidukit on Aardami sõnul raske nii kiiresti liikuma saada kui ka peatada, samuti on hüdrokopter täiesti mõttetu riist Vilsandiga ühenduse pidamiseks, kuid kahe kiiluga paat ja mootor võivad siiski eraldi võetuna uuele omanikule kasulikud olla.

Hetkel kuum