Indrek Kald • 28. september 2011 kell 10:28

Johannes Valk: Eesti põllumehe väikesed toetused nõrgestavad ELi

Eesti põllumeestele Euroopa Liidu keskmisest väiksemate toetuste maksmine nõrgestab euroliitu, ütles tuntud põllumees Johannes Valk.

"Minu arvates tuleks mitte karta ja välja käia jõuline argument, et asudes idapiiril nõrgestab selline diskrimineerimine alusetult ja oluliselt ELi," selgitas Johannes Valk. "Olen seda ka enne välja ütelnud, tuues võrdluseks näiteks, et olles NLi koosseisus, anti meile rohkem vahendeid kui sai süda-Venemaa," lisas kunagine Laheotsa talu omanik.

Eesti, Läti ja Leedu põllumajandusorganisatsioonid saatsid Euroopa Komisjonile kirja, milles nõutakse võrdseid konkurentsitingimusi kõikidele Euroopa Liidu põllumajandustootjatele.

Kirjas märgitakse, et Balti põllumajandustootjad ei saa nõustuda komisjoni seniste ettepanekutega, mis jätaksid meie toetustasemed ka uuel eelarveperioodil 2014–20 ELi keskmisest tunduvalt madalamaks. "Põllumajanduse otsetoetused peaksid põhinema objektiivsetele kriteeriumidele. Toetuste tase ei tohiks üheski liikmesriigis olla vähem kui 90% ELi keskmisest," märgitakse ühisavalduses.

Hetkel kuum