8. oktoober 2011 kell 9:22

Äripäev rõõmustab ja kurvastab

Äripäev valis lõppeva nädala sündmustest välja rõõmustavad ja kurvastavad seigad.

RÕÕMUSTAB

Tamming jagab osalust. Tavidi suuromanik Alar Tamming annab pikaajalistele töötajate osalusi Eesti ühe parima rentaablusega firmas. Järgimist väärt ettevõtmine.

Kütuse hind alaneb. Maailmamajanduse jahtumine alandab kütuse hinda ka meil. Esialgu vähe. Kuid toimetus on optimistlik edasise suhtes.

KURVASTAB

BLRTs käärib. Eesti ja ühtlasi Baltimaade suurima tööstuskontserni, dividende mittejagava BLRT omanikeringis on käärinud juba mõnda aega. Nüüd on laval uus suuromanikele tülikas tegelane, Veljo Kuusk.

Maatriksmehed kardavad. Eesti majanduse kasvuväljavaadet alandanud Hardo Pajulat iseseisva mõtlemise puudumises süüdistada kindlasti ei saa, kuid tema tööandja SEB, nii nagu ka Swedbank on maatriksjuhtimisega Äripäeva meelest veidi liiale läinud. Skandinaavia pangad on liiga ära hirmutatud ning kaotamas sidet Eesti ettevõtlusega. Eelkõige laenamisel ettevõtjatele.

Eesti ei saa aru. Eesti militaarkulud kasvavad järgmisel aastal ennaktempos, üle viiendiku. Ilma diskussioonita. Toimetuse meelest liiga kiiresti.

Kreeka ei saa aru. Kreekas on nüüd tänavatel kärbete vastu meelt avaldamas ka kärpeplaane ellu viima pidavad rahandusministeeriumi ametnikud. Riik investeerib samal ajal edasi militaartehnikasse.

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum