Männik: ma pole ühtegi maailmakodanikku näinud

Anne Oja 17. oktoober 2011, 00:00

"Mina ei usu sellisesse terminisse nagu maailmakodanik. Ma ei ole ühtegi sellist näinud," ütles Männik.

"Kui olete Eesti ärimehed, olete edukamad kui siis, kui tahate ainult raha teha. Eesti maine on väljaspool Eestit parem kui Eestis. Eestlased on ausad, töökad, oskavad raskustest välja tulla," ütles ta.

Enda kohta rääkis Männik, et tema kuulub nende hulka, kes pole kunagi midagi cum laude'ga ära lõpetanud. "Ma kuulun nende hulka, kel on olnud probleeme düsleksiaga, ma loen aeglaselt," tõdes Männik, lisades, et teeb alati seda, mida peab õigeks ja tahab teha, mitte ei jookse populaarsuse ja kerge raha järele.

"Eesti Pangas on mul õnnestunud läbi viia pea kõik, mida olen tahtnud. Kui küsite, kes toetab seal Jaan Männikut, siis ütlen kohe, et mitte keegi. Toetatud on Jaan Männiku ideid," lisas ta.

Männik selgitas, et tavaliselt on inimesed konservatiivsed, seetõttu on oluline leida inimene, kes suudab põhjendada, miks on muudatusi vaja.

"On aga ka inimesi, keda võid koolitada aastaid, kuid temast ei tule juhti. Juhiomadused on osaliselt kaasasündinud," nentis ta.

Ainult haridusest ei piisa. Suurärimees Margus Reinsalu arvates ei piisa eduks ainult haridusest, peab olema ka ideid ja oskusi neid ellu viia.

"Tundub, et Eesti noorte huvi äri vastu on suur. On ju vana tõde, et saad oma aega ja energiat kõige paremini ära kasutada siis, kui tegeled ettevõtlusega," rääkis Reinsalu.

"Tippu jõuad aga siis, kui oled valmis selleks viimaseks ponnistuseks. Takistusi tuleb muidugi igasuguseid. Selleks, et olla edukas, ei piisa ainult haridusest, püsivusest ja kannatlikkusest. Sul peab olema ka ideid, oskusi ja teadmisi, kuidas neid ellu viia," ütles Reinsalu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. December 2011, 16:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing