ÄP fototoimetus • 27. oktoober 2011 kell 21:00

Kolmas kunstinäitus leheveergudel

Minu Esimene Kunstikogu on iga kuu ilmuv Eesti silmapaistvamaid praegusaegseid kunstnikke tutvustav väljaanne.

Täna Äripäeva vahel lisana ilmunud oktoobrikuise numbri fookuses on Laurentsiuse looming.

Kunstikogu eesmärk on Eesti Litograafiakeskuse juhi ja lehe toimetaja Jaak Visnapi sõnul tutvustada kunstihuvilistele moodsat kunsti.

Kuna näituste tegemine on ülikulukas ja problemaatiline, siis palju inimesed ei tea tänapäevaseid kunstnikke ega tunne nende loomingut. See projekt tervikuna on suurepärane võimalus olukorda parandada, arvas ta.

Kogu koostajad on teinud oma valiku nendest Eesti moodsa kunsti säravatest loojatest, kelle tööd on valminud pärast 1992. aastat ning kelle vanus jääb 25 ja 50 aasta vahele.

Juulis ilmumist alustanud leht on jõudnud oma kolmanda numbrini. Peeter Alliku ja Maarit Murka kõrval saab kunstihuviline tänasest numbrist ülevaate Lauri Siilaku ehk Laurentsiuse töödest ja tegemistest.

"Laurentsius on huvitav persoon nii kunstikogujate kui ka muuseumide jaoks just oma käekirja tõttu. Ta miksib akadeemilist kunsti grafitite ja moodsa kunstiga. See on kahtlemata väga meisterlik ja huvitav," sõnas Visnap.

Novembrikuises numbris on toimetaja sõnul keskne persoon 50 aasta juubelit tähistav Jaak Toomik, kelle näitus galeriis Vaal siis ka avatakse.

Autor: ÄP

Hetkel kuum