Kadrin Karner • 16. november 2011 kell 8:31

ABB ostab Austraalia ettevõtte

Energeetika- ja automaatikatehnoloogia kontsern ABB omandab Austraalia sama valdkonna ettevõtte Powercorp. Ost tugevdab ABB tooteportfelli taastuvenergiaallikate integreerimises.

Tehing peaks lõpule viidama enne käesoleva aasta lõppu, teatas ABB Grupp. 

Austraalias Darwinis baseeruvas Powercorpis töötab umbes 30 inimest ning ettevõte pakub automaatika- ning kontrollsüsteeme taastuvenergia tootmise haldamiseks isoleeritud võrkudes, aidates tagada kvaliteeti ja stabiilsust.

Powercorpi lahendused võimaldavad kõrge kasuteguriga tuule- ja päikeseenergia tootmist isoleeritud võrkudesse ning vähendada heitkoguste mahtu ja sõltuvust fossiilsetest kütustest.

„Powercorpi lahendused võimaldavad integreerida taastuvaid energiaallikaid klassikaliste elektrivõrkudega,“ ütles ABB elektrivõrkude ja –süsteemide divisjoni juht Peter Leupp. „Powercorpi ülevõtmine täiendab ABB oskusteavet ning kontrollsüsteemide lahendusi ning tugevdab meie positsiooni taastuvenergia valdkonnas.“

Powercorp on välja töötanud mitmeid lahendusi taastuvenergiasüsteemide integreerimiseks tavaliste elektrivõrkudega ja elektritarbimise tasakaalustamiseks. Ettevõte tarnib süsteeme, mis salvestavad ja jaotavad elektrienergiat dünaamiliselt vastavalt sageduse ja pinge kõikumistele eeskätt väiksemate ja kaugemalasuvate võrkude stabiliseerimiseks.

„Jõudude ühendamine ABB-ga on loogiline samm meie ettevõtte kasvustrateegias,“ ütles Powercorpi tegevjuht Alan Langworthy. „See võimaldab meil globaalselt laieneda ja aidata luua optimaalseid lahendusi taastuvenergia tootmises.“

ABB on tegutseb energeetika ja automaatika valdkonnas ning ABB peamised  kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 130 000-le inimesele sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuulegeneraatorid, sagedusmuundurid, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Hetkel kuum