Indrek Kald • 8. detsember 2011 kell 7:48

"Minu seostamine sadama tehinguga on laim"

IRLi poliitiku Nikolai Stelmachi sõnul on tema seostamine Tallinna Sadamale kuulunud naftafirma aktsiate müügiga laim.

Eesti Ekspress kirjutas täna, et IRLi poliitikud Nikolai Stelmach ja Indrek Raudne võtsid kopsaka vaheltkasu ASile Tallinna Sadam kuulunud ASi Scantrans aktsiate  soodsa väljamüügi eest ajal, mil Raudne oli Tallinna Sadama nõukogu liige. 650 000 krooni kanti Stelmachi elukaaslase, audiitor Linna Tamme OÜ Fox Trade pangakontole.

"Kuivõrd tegemist on väga ränkade valesüüdistustega, siis olen sunnitud astuma samme enda maine kaitsmiseks ning valeandmete ümberlükkamiseks," teatas Stelmach.

Ta tunnistas, et Liina Tamme äriühing nõustas ASi Scantrans omanikke ettevõtte väärtuse hindamisel ning Tallinna Sadamale kuulunud Scantransi aktsiate omandamisega seotud tehingu dokumentatsiooni ettevalmistamisel.

"Ei Liina Tamm ega mina ei ole kordagi osalenud ühelgi Scantransi aktsionäride ja Tallinna Sadama esindajate vahelisel läbirääkimisel ega ühelgi teisel moel suhelnud antud tehingu raames Tallinna Sadama esindajatega," selgitas Stelmach.

"Indrek Raudse seostamine antud lepinguga on pahatahtlik ja meelevaldne ning Indrek Raudne kuulis sellise lepingulise suhte olemasolust eile pärast Eesti Ekspressi ajakirjanike kontaktivõttu," lisas ta.

Ekspress kirjutas, et Raudne ja Stelmach pakkusid Scantransi suuromanikule Vladimir Kleinerile Tallinna Sadamale kuulunud 18% Scantransi aktsiaid "väga soodsatel tingimustel".

Pean kahetsusega märkima, et olen langenud planeeritud, teadliku ja pahatahtliku laimurünnaku ohvriks, kinnitas Stelmach.

Tema sõnul esines Ekspressi artikli allikaks, pankrotis Scantrans juhatuse liige ja suuromanik Vladimir Kleiner varjunime Ruslan all eelmise nädala kolmapäeva õhtul ETV saates Pealtnägija. Viimane kajastas Raudse ja Stelmachi poolt Eesti elamislubade vahendamist Venemaa jõukatele ettevõtjatele.

"Minu kokkupuuted Vladimir Kleineriga on olnud põgusad ning peamiselt toimunud tema isa, tuntud ettevõtja Igor Kleineri soovil. Samuti tunnen mitmeid Scantrans ASi äripartnereid. Mulle on arusaamatud minu vastu suunatud laimurünnaku motiivid, kuid tagamaid võib otsida Vladimir Kleineri ärilistest ebaõnnestumistest," ütles Stelmach.

"Olen oma äritegevuses alati lähtunud seadustest ja headest tavadest ning olen oma head nime valmis kaitsma nii avalikult kui õiguslikke meetmeid kasutades. Küll ei saa ma nõustuda olukorraga, kus olen sunnitud väitlema anonüümse allikaga, kelle esitatud valesid tõlgendatakse faktide pähe," lisas ta.

Nikolai Stelmach pöördus sarnaselt Indrek Raudsega eile Põhja Ringkonnaprokuratuuri poole palvega kontrollida Eesti Ekspressi ajakirjanike poolt esitatud väiteid ning otsustada, kas neis on alust kriminaalmenetluse algatamiseks.

Hetkel kuum