Indrek Kald • 8. detsember 2011 kell 7:38

"Mul puudus tehingus erahuvi"

IRLi poliitiku, Tallinna Sadama nõukogu eksliikme Indrek Raudse sõnul puudus tal erahuvi Tallinna Sadamale kuulunud naftafirma aktsiate müügis.

Eesti Ekspress kirjutas täna, et IRLi poliitikud Nikolai Stelmach ja Indrek Raudne võtsid kopsaka vaheltkasu Tallinna Sadama vara soodsa väljamüügi eest ajal, mil Raudne oli Tallinna Sadama nõukogu liige.

"Ma ei ole ühelgi moel osalenud nimetatud tehingu ettevalmistamisel. Tallinna Sadama poolt pidas 2008. aastal sõlmitud Scantransi aktsiate müügitehingu osas läbirääkimisi ettevõtte juhatus ning nõukogu kinnitas juhatuse ettepaneku ühehäälselt. Minul puudus tehingu osas igasugune erahuvi," kinnitas Raudne.

"Väited, et mistahes Scantransiga seotud ettevõtjate poolt on mulle otse või kaudselt makstud raha selle tehinguga seoses ei vasta tõele," lisas ta.

Raudse sõnul pöördus ta Põhja Ringkonnaprokuratuuri poole palvega Eesti Ekspressi väiteid kontrollida ja otsustada, kas antud asjaolud annavad alust kriminaalmenetluse algatamiseks.

Eelmisel nädalal astus Indrek Raudne Riigikogust tagasi pärast ETV saates Pealtnägija avaldatud infot, et tema ja Stelmach vahendasid jõukatele Vene kodanikele Eesti elamislubasid.

Hetkel kuum