Indrek Kald • 8. detsember 2011 kell 7:33

"Maksin Raudsele ja Stelmachile üle 600 000 krooni" 

IRLi poliitikud Nikolai Stelmach ja Indrek Raudne võtsid kopsaka vaheltkasu Tallinna Sadama vara soodsa väljamüügi eest ajal, mil Raudne oli Tallinna Sadama nõukogu liige.

Raudne-Stelmach pakkusid Paljassaare sadamas asuva naftafirma Scantrans suuromanikule Vladimir Kleinerile Tallinna Sadamale kuulunud 18% Scantransi aktsiaid "väga soodsatel tingimustel", kirjutas Eesti Ekspress.

Kleineri sõnul hindas ta aktsiapaki väärtuseks ligi 20 miljonit krooni, Raudne ja Stelmach lubasid paremaid tingimusi ning soovisid "sõbrahinna" korraldamise eest vaheltkasu, mis pidi konfidentsiaalse nõustamislepingu järgi laekuma Stelmachi elukaaslase, audiitor Liina Tamme firma Fox Trade OÜ arvele.

Seejuures arvestati edukustasu müügihinna järgi: kui see olnuks 15 miljonit krooni, siis oli edukustasu pool miljonit krooni, 12miljonilise hinna puhul oli edukustasu 1,2 miljonit krooni ning vähem kui üheksamiljonilise hinna korral oli edukustasu 1,8 miljonit krooni.

Tallinna Sadama juhatuse liikmele Allan Kiilile jäi suvel 2008 sõlmitud Scantransi aktsiate ostu-müügi leping hästi meelde, sest juhatus sai majanduslikult hea otsuse eest nõukogu liikmelt Indrek Raudselt kiita, samas Raudse lobitööd otsuse läbisurumiseks Kiil ei mäleta.

 

Hetkel kuum