Indrek Kald • 13. detsember 2011 kell 10:44

Tauno Kangro saab Tallinnalt pikaajalise sponsori tiitli

Tallinna linnavalitsus tunnustab mitmeid ettevõtteid, asutusi ja eraisikuid linna sponsori tiitliga. Teiste seas pälvib pikaajalise sponsori aunimetuse skulptor Tauno Kangro.

Pikaajaline sponsor on füüsiline või juriidiline isik, kes on olnud viis aastat järjest linna hõbe- või kuldsponsor. Seega on Kangro annetanud linna asutustele, äriühingutele või sihtasutustele rahalise või mitterahalise kingitusena viimasel viiel aastal vähemalt 3200 eurot aastas.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet soovib tunnistada linna aasta sponsoriks Helmut Anieri (postuumselt) ja ASi Kanal 2. Linna pikaajaliseks sponsoriks nimetatakse Tauno Kangro ja Fazer Eesti AS, kuldsponsoriks Salme Tuvikene, AS Sokotel, AS Espak, Jcdecaux Eesti OÜ, Neste Eesti AS, Nordecon AS, Rocca al Mare Kaubanduskeskuse AS, Selver AS, Swedbank AS ja AS Eesti Ajalehed.

Linna hõbesponsoriks nimetatakse Helmi Arendi (postuumselt), samuti Merike ja Aare Kaarma, Tiit Kõuhkna, AS LTT, AS Prike, AS EMT, AS Igepa Libra Vitalis, AS Rautakirja Estonia, Bureau Veritas Eesti OÜ, Eesti Oikumeeniline Abistamisorganisatsioon Kanadas, Elisa Eesti AS, Koivusaaren Pursiseura RY, OÜ Wiseman Interactive, Raadioreklaami OÜ ja Tele2 Eesti AS.

Sel aastal on eraisikuist abilised annetanud summasid alates mõnest tuhandest eurost ja lõpetates mitmekümne tuhande euroga, teatas Raepress.

"Ehkki  toetajate hulk ja toetussummad on viimasel kolmel aastal olnud langustrendis, tuleb seda enam hinnata neid, kes ikkagi toetusvõimaluse leiavad ja heldust üles näitavad," märkis abilinnapea Merike Martinson.  

Sihtasutusele Tallinna Lastehaigla annetati meditsiinilise aparatuuri ostmiseks (EMG, ehhokardiograaf, laste kõnnirobot jms), preemiad ja auhinnad parimatele töötajatele, nõuandetelefoni "Lastearst kuuleb" ülalpidamiseks, lastehaigla autodele kütuse ostmiseks, patsientidele tasuta lastetoidusegud, mängutubade sisustuse ja videoaparatuuri ostmiseks.

Elevantide ülalpidamisega (vaderileping) toetati Tallinna loomaaeda. Linnateatrile anti tasuta lavastusmaterjale, maiust teatri külastajatele ning toetati Pelgulinna sünnitusmaja loote tsentraalse jälgimise süsteemi ostmist ning  laste soolakambri ehitamist Päevakeskuses Käo.

Linna kuldsponsor on füüsiline isik, kes annetab linna asutusele, linna äriühingule või sihtasutusele rahalise või mitterahalise kingitusena aasta jooksul 6400 eurot või enam ning juriidiline isik, kes annetab 12 800 eurot või enam.

Hõbesponsor on füüsiline isik, kes annetab linna asutusele, linna äriühingule või sihtasutusele rahalise või mitterahalise kingitusena aasta jooksul 3200–6399 eurot ning juriidiline isik, kes annetab 6400–12 799 eurot. Pikaajaline sponsor on füüsiline või juriidiline isik, kes on olnud viis aastat (järjest) linna hõbe- või kuldsponsor.

Linnavalitsus kavatseb homsel istungil vastu võtta korralduse eelnõu, millega tehakse ettepanek tunnustada tänavu linna asutustele, äriühingutele või sihtasutustele tehtud sponsorlust aasta, pikaajalise, kuld- või hõbesponsori tiitliga.

Linnapea annab 2011. aasta kuld- ja hõbesponsoriks ning aasta ja pikaajaliseks sponsoriks tunnistatutele üle tänukirjad üle  21. detsembril vastuvõtul Poska majas.

Hetkel kuum