Aivar Hundimägi • 20. märts 2012 kell 13:29

Tsäkko: mulle tuli selline huvi üllatusena

Maanteeameti peadirektor Tamor Tsäkko sõnul tuli talle üllatusena Äripäeva huvi tema eelmise nädala lähetuse vastu.

Ajendatud homses Äripäevas ilmuvast artiklist ning majandusministeeriumi algatatud uurimisest korraldas maanteeameti juht Tsäkko täna pressikonverentsi. Tsäkko sõnul on ta võimaldanud maanteeameti töötajatele lähetuses olles ühildada töö ja puhkuse. Tsäkko nimetas seda boonuseks tehtud ületundide eest. “Kui on valida, kas võtta viina või teha sporti, siis ma olen alati valinud spordi,” selgitas Tsäkko, miks ta on lähetuses olles ka ise käinud suusatamas.

Tsäkko kinnitas, et eelmisel nädalal Šveitsis Genfis toimunud lähetusel käidi ka suusatamas, kuid kõik töötajad tasuvad suusatamisega seotud kulud ise. Maanteeameti kanda jäävad lennu- ja ööbimiskulud ning päevarahad.

Tsäkko kinnitas, et maanteeameti lähetustel ei ole raisatud asutuse raha ja on üritatud vajalikud komandeeringud teha säästlikult. Genfis olles ööbiti näiteks Prantsusmaal, sest see oli Tsäkko kinnitusel odavam. Samal põhjusel ööbiti veebruaris Norras komandeeringus käies Rootsis.

Tsäkko sõnul informeeris ta eile ka majandusminister Juhan Partsi, et Äripäev tundis huvi tema lähetuste vastu. Ajendatud Äripäeva eilsetest intervjuudest Tsäkko, majandusministeeriumi kantsleri Marika Priske ja majandusministri Juhan Partsiga otsustas majandusministeerium alustada teenistusliku järelevalvet maanteeameti juhtide suhtes. Seda teostab majandusministeeriumi siseauditi ja õigusosakonna töörühm. Menetluse lõpptähtaeg on 28. märts 2012.Tsäkko sõnul on tema lähetusi auditeerinud ka maanteeameti enda siseaudit, kuid pole nendes reisides mingeid probleeme näinud.

Homme avalikustab Äripäev faktid, mis sundisid majandusministeeriumi alustama maanteeameti juhtide suhtes teenistusliku järelevalvet. Loo aluseks oli veebruaris Äripäevale laekunud vihje, et maanteeameti juhid käivad komandeeringu taha varjudes suusapuhkusel. 

Pressikonverents Maanteeametis, kus Tamur Tsäkko selgitas lähetuse tagamaid.  Foto: Andras Kralla
Hetkel kuum