9. mai 2012 kell 4:18

Kruuda nõuab vabandust

Oliver Kruuda nõuab kohtu kaudu maksu- ja tolliametilt sõnade tagasivõtmist ja kirjalikku vabandust, sest need kahjustavat tema mainet.

Ärimehe kaebuse kohaselt esitas maksuamet tema kohta laimavaid väiteid, nimetades teda maksupetturiks, enne kui maksupettuses osalemine oli tõendatud. Kruudat häirinud hinnangud olid kirjas maksu- ja tolliameti 7. oktoobril 2010 halduskohtule esitatud taotluses, millega paluti luba kohtuliku hüpoteegi seadmiseks Kruuda omandis olevatele kinnisasjadele.

Eile Tallinna halduskohtus toimunud istungil väitis Kruuda lepinguline esindaja, et maksuamet tekitas oma väljaütlemistega Oliver Kruudale kahju ning sellepärast nõuab ta kirjalikku vabandust ja toonaste väidete tagasivõtmist. Advokaadi sõnul on amet andmeid kontrollimata lahminud. "Ilmselgelt solvaks see iga isikut, kui tema kohta öeldakse, et ta on osalenud maksupettuses," lausus Kruuda esindaja.

Suurettevõtja advokaadi sõnul on maksuameti väljaütlemine otseselt mõjutanud Kruuda ärisid, sealjuures ka välismaiste äripartnerite suhtumist Kruudasse.

Kruuda sõnul on küsimus põhimõtteline ja ta loodab, et maksuamet kui riigiasutus enam niisuguseid olukordi ei tekita.

Pikemalt loe tänasest Äripäevast.

Autor: Birjo Must, Indrek Kald

Hetkel kuum