Indrek Kald • 30. mai 2012 kell 6:34

Tiigirand: Fidenter kuulub mulle

Reformierakonnale kirjastamisteenust osutanud OÜ Fidenter kuulub mulle, kinnitas ettevõtte juht Remo Tiigirand.

"Fidenter OÜ kuulub mulle. Selles puudub salapära, mul oli üsna kindel plaan oma ettevõtlust laiendada ja nii ma oma ettevõtte restruktureerisin. Ütlesin seda ka Äripäevale mustvalgel mailiga Kadri Jakobsonile ja Aivar Hundimägile, et tegu on oma ettevõttega," märkis ta. "Neid see ei huvitanud. Küllap oli lugu valmis, mis küll ei vasta tõele, aga on seda põnevam," lisas Tiigirand.

Fidenteri aastaaruanded on tema sõnul avalikult kättesaadavad. "Olen tänase emotsiooni najal valmis ka raamatupidamist ning kuludokumente vajalike konfidentsiaalsusnõude järgimisel (töötajate nimed, teenusepartnerite kaitse jne) tutvustama igale ausale ajakirjanikule või erakonnakaaslasele," kinnitas ta.

Tiigiranna ütlusel on ta Fidenteriga osutanud alates 2008. aastast teenust vaid kolmele isikule – valdavalt Reformierakonnale, vähem Parematele Uudistele (mis osutas samuti kirjastustegevust ning kuulus erakonnakonna liikmele Peep Lillemägile ning millelt võttis Fidenter üle osa kirjastustegevust) ning kodanikuhariduse sihtasutusele, kes on tellinud kahel korral trükitöid.

"Rohkem ei ole Fidenteril ühtegi sissetulekuallikat. Seega ei saa sealtkaudu ka kedagi varjatult või varjamatult rahastada – mujalt raha sisse ei tule. Puuduvad ka laenud või muud võimalused selleks," kinnitas ettevõtte juht.

Fidenter on Tiigiranna sõnul kasutanud kogu oma raha kirjastamiseks, sh ettevõtte põhitegevuseks, palkadeks, analüüsideks, trükitööks, fotode ostmiseks jne. "Fidenterist ei ole ühelgi muul moel kui kirjastamiseks raha kulutatud. Seega ei ole ka erakond kuidagi halba teenust saanud – kõik on läinud erakonnale teenuse pakkumiseks. Ka see on kontrollitav aastaaruannetest ja raamatupidamisest," märkis ta.

"Olgu öeldud, et täna on meil arvel umbes 4000 eurot ja viimase kirjastamistöö tegin erakonnale veebruaris 2012," lisas Tiigirand.

Tema sõnul pakkus Fidenter Reformierakonnale teenust, kuna partei soovis kulude kokkuhoiuks koondada kogu oma kirjastustegevuse ühte kohta. "Äririsk jäi minu kanda, kuid nagu öeldud, lootsin ka ajas laieneda oma ettevõttega. Seepärast ka muutsin selle struktuuri. Olen seda ka ajakirjanikule öelnud," sõnas ta.

Tiigiranna kinnitusel on tal täna ka muruniitmisfirma, mida omab kahasse sõbraga. "Olen MTÜ Eesti Arvutiklubi asutaja ja president. Olen ka näiteks Londonis registreeritud, üsnagi eduka ja SeedCampi võitnud idufirma Pult asutaja. Selle ettevõttega kaalun ka näiteks Brasiiliasse laienemist. Lisaks kaalun kahte IT ja uue kommunikatsiooni alast projekti Tokyos ja Singapuris," kirjeldas ta oma tegevust.

"Minu eriala on kaasaegsed kommunikatsioonid, demograafiline segmenteerimine ja see võimaldab tegutseda piirideta üle maailma. Olen olnud ettevõtlik ja kavatsen seda olla ka tulevikus," lisas ta.

Tiigiranna kinnitusel on ta äärmiselt löödud, et ettevõtlusega tegelemine on Eestis kuritegu ja seda ka majandusajalehe arvates. "Välistan seetõttu mistahes edasise isikliku suhtluse Äripäevaga ning palun õiguslikku analüüsi, et kaaluda oma edasisi samme. See ei saa olla õiglane, et suured pressikorporatsioonid kasutavad oma positsioone ükskõik kuidas heaks peavad, kasutades tugevama õigust nõrgema vastu," lisas ta.

"Kinnitan, et olen väga pettunud, et mind ja ühte minu paljudest ettevõtmistest, mis pakkus Reformierakonnale teenust, on kasutatud meedias käimasolevas suures mahategemiskampaanias Reformierakonna vastu," märkis Tiigirand.

Reformierakond on tema sõnul alati ettevõtlust ja tublisid inimesi austanud. "Ma ei ole kunagi arvanud, et minu ettevõtlikus ja plaanid maailmas tegutseda võiks heita erakonnale varju. Veel vähem olen arvanud, et Eestis, kust on pärit edulugu Skype või idufirmad Flirtic, GrabCad, Edicy jne, peaks materdama noori ettevõtjaid. Eriti IT maailmas on Eesti väga edukas, sest siin on palju heade oskustega ja julgete mõtetega noori," lisas ta.

Tiigirand soovitas kõigil loobuda Äripäeva tellimusest. "Tehke selle raha parem eest oma ettevõte ja Eesti saab paremaks," märkis ta.

Ta lisas, et vastas viimastel päevadel Äripäeva ajakirjaniku Kadri Jakobsoni küsimustele pikalt ja põhjalikult. "Lisaks pakkusin ajakirjanikule võimalust tutvuda ettevõtte dokumentatsiooniga. Kahjuks ei huvitanud see vastus ega võimalus kedagi nagu lehest näha on," väitis Tiigirand.

Hetkel kuum