30. mai 2012 kell 11:45

Loe ÄP-Reformi kirjavahetust

Avaldame toimetuse poolt eile ja täna nii Reformierakonnale kui Remo Tiigirannale saadetud küsimused ja viimase poolt eile saadud vastuse.

Eile saatis toimetus Reformierakonna PRile ja Tiigirannale järgmised küsimused:

1. Kellele müüsite osaluse firmas Fidenter OÜ?

2. Miks on Fidenteri OÜ osanikuks märgitud Šveitsi panga kliendikonto, kes on selle konto omanik?

3. Fidenter on kaubamärkide Reformikiri, Paremad Uudised, Tallinna Teataja ja Eesti Teataja omanik, samuti kuulub Fidenterile domeen eestiteataja.ee.

    Miks need kaubamärgid on Teie juhitud firma nimel, kuid mitte Reformierakonna nimel?

4. Milliseid teenuseid on Reformierakond ostnud firmalt Fidenter, mida täpselt ja mis summade eest?

5. Fidenter tegeles ajalehe väljaandmisega. Millist ajalehte Fidenter välja annab/andis ja milliseid Reformierakonna väljaandeid Fidenter OÜ välja annab/andis?

6. Kellelt on Fidenter toetust saanud?

Reformierakond jättis küsimustele vastamata. Remo Tiigirand kirjutas vastuseks:

„Kolin selle vestluse üle oma isiklikule e-maili aadressile, kuna see ei ole seotud enam Kodanikuhariduse SA-ga.

Jah, Teil on õigus. Tõepoolest, plaanisin juba aastaid oma ettevõttega tegutsema hakata ja otsida selleks teisi osanikke ning kapitali. Sellepärast ka oma ettevõtte restruktureerisin. Majandusaasta aruanded on samuti avalikud.

Et olen Reformierakonnas aastaid tagasi töötanud ja tunnen kommunikatsiooni ning virtuaalmaailma, siis osutasin nüüd ka Reformierakonnale teenust. Erakond tellist teenust ning soovis kulude kokkuhoiuks tsentraliseerida kogu oma kirjastustegevuse, et seda maksimaalselt soodsalt saada  ja minu ettevõte seda pakkus. 

Fidenter OÜ on kaubamärkide Reformikiri, Paremad Uudised, Tallinna Teataja ja Eesti Teataja omanik, kuna tegeles nende väljaannete tehnilise väljaandmisega aastatel 2008–2011. Teenuse tellijaks ja sisu tootjaks oli Reformierakond. Kuna koostöö on lõppenud, annan kaubamärgid tagasi Reformierakonnale.

Tänaseks ei toimu enam Tallinna Teataja ja Eesti Teataja väljaandmist ning ei eksisteeri veebilehte eestiteataja.ee. Samuti ei tegele Fidenter OÜ enam Reformikirja ja Paremad Uudised väljaandmisega, sellega tegeleb täna Reformierakond ise.

Fidenter OÜ ei ole kelleltki toetust saanud. Ettevõte on üksnes osutanud teenust Reformierakonnale, mis ka viimased kaks aastat on olnud minu ainukene tellija. Ainukesed ettevõtted, kes Fidenteri ajaloos meilt veel teenust tellinud on Kodanikuhariduse SA ja OÜ Paremad Uudised, kes tellisid Fidenterilt ühe reklaampinna ja ühe fookusuuringu. Rohkem ei ole Fidenteril sissetulekuid olnud.

Dividende me maksnud ei ole ning ühtegi teist kulutust va. põhitegevusega seonduvad kulud nagu palgamaksmine, kirjastamine, fotode ostmine ja trükkimine, ettevõtte teinud ei ole. Täna on arvel on umbes 4000 eurot.

Seoses tööleasumisega erakonna kontorisse pidasin eetiliseks lõpetada selle teenuse osutamise. Töötan hetkel nõunikuna kaasaegse kommunikatsiooni vallas (SEO, sotsmeedia, demograafiline segmenteerimine, andmeanalüüs jne.)

Kokkuvõttes – kõik materjalid on avalikud, kui soovite võin Teile näiteks ka ühe kuu sisseostetud teenuste näidised saata, oma töötajate palku ma avalikuks ei tee, võin öelda, et need pole just eriti kõrged.

Lisan, et saan aru, et täna püütakse minu ettevõtlusplaane ja seda, et pakkusin ausalt ja läbipaistvalt oma ettevõttega teenuseid kasutada Reformierakonna mustamiseks ja selles ma osaleda ei soovi. 

Enne kui veel midagi avastate ja seda kuidagi negatiivses kontekstis kasutate, siis olgu öeldud, et mul on veel teisi ettevõtteid – olen tegev ka muruniitmisfirmas, mis kuulub mulle osaliselt, olin MTÜ Eesti Arvutiklubi president ja asutaja. Olen ka asutaja Startup ettevõttel „Pult“, millel juriidiline isik on loodud Londonisse, kindlasti on veel midagi. Ettevõtlik olemine on Eestis seni au sees olnud ja kavatsen sellega edasi tegeleda, et saaksin ühel päeval palgatööl enam mitte käia. Hetke kaalun projekte ka Tokyos või Singapuris IT ja meedia ning kaasaegse kommunikatsiooni valdkonnas. Olen kaalunud ka „Pult“-iga laienemist Brasiiliasse.

Parimat,Remo Tiigirand”

Täna saatis Äripäev Reformierakonnale täiendavad küsimused, millele veel vastust pole laekunud:

1. Kes Reformierakonnast sõlmis lepingu Fidenter OÜga? Soovime seda lepingut näha.

2. Milliseid teenuseid, millal ja mis summades on Reformierakond Fidenter OÜlt tellinud? Palun näidake neid arveid või dokumente.

3. Tiigiranna väitel „erakond tellis teenust ning soovis kulude kokkuhoiuks tsentraliseerida kogu oma kirjastustegevuse, et seda maksimaalselt soodsalt saada ja minu ettevõte seda pakkus." Milles seisnesid Fidenter OÜ soodustused?

Niisamuti saatsime täiendavad küsimused Remo Tiigirannale:

1. Palun näidake lepingut, mis Fidenter OÜ sõlmis Reformierakonnaga.

2. Palun näidake arveid, mis Fidenter OÜ on esitanud Reformierakonnale.

3. Ütlete, et "erakond tellist teenust ning soovis kulude kokkuhoiuks tsentraliseerida kogu oma kirjastustegevuse, et seda maksimaalselt soodsalt saada ja minu ettevõte seda pakkus."

4. Milles Fidenteri pakutud soodustused seisnesid?

5. Millal täpselt (mis aastal, kuul ja kuupäeval) käisite Šveitsi pangas kontot avamas?

6. Palun näidake Šveitsi pangaga sõlmitud lepingut, mis aitab tõestada, et Teie olete sealse konto omanik.

7. Millised kulud kaasnevad Teile või Teie firmale pangakonto hoidmisega Šveitsi pangas?

Autor: 1185-aripaev

Hetkel kuum