Indrek Kald • 26. september 2012 kell 9:15

Sakslased ostsid Saaremaa eduka tööstusfirma

"Meil oli Saksamaa partneritega juba ammu selline kokkulepe, et kui ma saan 70 täis, siis annan enamuse osalusest neile," rääkis Meri Meie Maale, lisades, et Saksa kaasomaniku arvates vastavad Saaremaal tehtud kummitihendid ja membraanid ka kõige nõudlikumate autotehaste nõuetele.

"Saksa partnerite suur soov on, et asi läheks vanas vaimus edasi ja seepärast nad mind nõukogu esimeheks panidki," kinnitas Meri, märkides, et ses ametis on tal 3–4 päeva kuus tööd teha, lahendades suuri strateegilisi küsimusi.

Äripäeva hinnangul oli Enn Meri müüdud osaluse väärtus 3,4 miljonit eurot. Ostja, Freudenberg Dichtungs- und Schwingungstechnik GmbH & Co on 30 000 töötaja ning seitsme miljardi eurose aastakäibega suurfirma.

Tänavu 70aastaseks saanud Meri ütles Meie Maale, et kasutas varem Rootsist toodud purjekat, ent ostis nüüd omale Saare Paadist uue jahi , et edaspidi rohkem aega purjetades mööda saata.

1996. aastal loodud Merinvestis töötab 300 inimest, neist kaks kolmandikku naised. Firma käive oli mullu 14,3 mln eurot ja tunamullu 11,8 mln eurot. Kasumit teeniti vastavalt 750 000 eurot ja 650 000 eurot.

Enn Meri on Saaremaal loonud kolm firmat: Sartexi, mis toodab endiselt sokke, Saare Martexi, mille müüs Trelleborgile, ja Merinvesti.

Hetkel kuum